Formuła 1

Pierre Gasly - Scuderia Toro Rosso

Honda w znaczący sposób poprawia jednostkę napędową dla kierowców Toro Rosso

Szef Hondy Toyoharu Tanabe jest zadowolony z dużej poprawy nowej jednostki napędowej, która została sprawdzona w Rosji, jednak wprowadzona dopiero na Japonię i sprawdzona na wymagającym torze Suzuka.

Honda nową jednostkę napędową o "Specyfikacji 3" sprawdziła podczas treningów na torze Sochi Autodrom, jednak postanowiono wycofać się z jazd na tym silniku i wprowadzić odpowiednie poprawki, aby kierowcy w pełni mogli wykorzystać nową jednostkę.

Brendon Hartley i Pierre Gasly otrzymali nowe silniki od pierwszej sesji treningowej w Japonii i od razu zauważono postęp w tempie, co potwierdziło się w drugich piątkowych przygotowaniach, w których Nowozelandczyk uzyskał dziesiąty czas.

Dobre tempo pokazał również Francuz, jednak w jego bolidzie doszło do awarii pompy paliwa, co pozwoliło mu na kilku minut jazdy.

Dobrze jest być na dobrej drodze podczas naszego domowego wyścigu - powiedział Toyoharu Tanabe.

Najnowsza wersja jednostki napędowej, z której po praz pierwszy korzystaliśmy w piątek w Soczi, dała nam dużo pozytywnych danych. To duża poprawa i potwierdza pracę, jaką wykonaliśmy od czasu GP Rosji.

Niestety, Pierre stracił trochę czas na torze w drugim treningu, czego powodem był układ paliwowy, jednak w tym momencie nie jest to zbyt krytyczne.

Optymistą odnośnie nowej jednostki napędowej jest także Pierre Gasly, który uważa, że "duży impuls" w "Specyfikacji 3" będzie w pełni zauważalny podczas sobotnich kwalifikacji.

W pierwszym treningu samochód był dobry, ale nie byłem tak szczęśliwy podczas drugiej sesji - przyznał Francuz.

Nie chcę wyciągać dużych wniosków po 15 minutach jazd, ale jednostka napędowa była całkiem niezła, choć jeździliśmy dzisiaj ostrożnie. Nie chcieliśmy ryzykować, jednak myślę, że jutro nieco ją podkręcimy.

Mam nadzieję, że jutro zrobimy duży krok naprzód.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone