Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren F1 Team

Heroiczna postawa Alonso: Inni kierowcy zaparkowaliby samochód

Fernando Alonso uważa, że inni kierowcy, mając takie same uszkodzenia jak on, zaparkowaliby samochód na poboczu i nie kontynuowaliby jazdy.

Dwukrotny mistrz świata podczas pierwszego okrążenia GP Azerbejdżanu został uderzony przez Siergieja Sirotkina i w wyniku powstałego zamieszania przebił dwie prawe opony. Hiszpan jednak się nie poddawał i dojechał do alei serwisowej. W niej został poinformowany również o poważnych uszkodzeniach podłogi.

Alonso mimo to nie zamierzał kończyć wyścigu w takich okolicznościach. Mechanicy wymienili opony oraz przednie skrzydło i Hiszpan mógł kontynuować swoją jazdę. Ostatecznie kierowca McLarena GP Azerbejdżanu zakończył na solidnym siódmym miejscu.

Bardzo szalone. Kolejne siódme miejsce, ale myślę, że było ono wynikiem wytrwałości i dumy, ponieważ sądzę, że nikt nie dojechałby do alei serwisowej, to po pierwsze – mówił Fernando Alonso. Zaparkowaliby samochód i jeśli mogliby dotrwać do boksów, to wycofaliby samochód. My jednak nie zaparkowaliśmy czy nie wycofaliśmy auta i walczyliśmy o każdą dziesiątą sekundy, każdego okrążenia, blisko ścian przez cały długi wyścig. Myślę, że to był najlepszy wyścig w moim życiu.

Jestem szczęśliwy z punktów. To prawdopodobnie jeden z najlepszych przejechanych przeze mnie wyścigów od dawna albo nawet najlepszy w moim życiu. Dojechałem do alei serwisowej dzięki cudowi. Nie miałem dwóch kół lub przedniego czy tylnego skrzydła, czy czegoś. Zmienili opony i powiedzieli mi, że samochód jest poważnie uszkodzony, więc myślałem, że nie będę w stanie ukończyć wyścigu lub będę bardzo wolny. Zacząłem jednak wyprzedzać samochody, a potem był samochód bezpieczeństwa i na końcu zyskałem kilka pozycji – dodał kierowca McLarena.

Dla ekipy z Woking to kolejny dobry wyścig w sezonie. Na dziewiątym miejscu rywalizację zakończył bowiem Stoffel Vandoorne, a McLaren z dorobkiem 36 punktów zajmuje obecnie czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone