Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Helmut Marko: Red Bull Racing jest obecnie przed Mercedesem

Po pierwszych trzech dniach testów F1 na torze w Barcelonie, ekipa Mercedesa przyznała, że Ferrari dysponuje bolidem szybszym o co najmniej 0.5 sekundy na okrążeniu. Podobne zdanie ma zespół Red Bull Racing, a sam Helmut Marko uważa, że "Czerwone Byki" są już przed Mercedesem.

Wieloletnia współpraca między Red Bullem, a Renault od 2014 roku zaczęła znacznie się pogarszać. Wytykanie błędów i krytyka francuskiego silnika spowodowała, że obawa Rona Dennisa, czyli byłego szefa McLarena spełniła się i "Czerwone Byki" wykorzystują od tego roku silnik Hondy.

Chociaż powrót do królowej sportów motorowych japońskiego dostawcy nie należał do udanych, a sezon 2018 z Toro Rosso zaliczony został na potrzeby nauki, to Red Bull i Honda celują w wygranie co najmniej jednego wyścigu.

"Udało nam się znacznie poprawić niezawodność i zwiększyć osiągi" - przyznał szef Hondy Touoharu Tanabe. "Naszym celem jest osiągnięcie lepszych wyników niż w zeszłym roku."

Sam Christian Horner przyznaje, że jednostka napędowa Hondy jest wyraźnie lepsza niż Renault.

"Realizujemy harmonogram, a bolid z silnikiem Hondy to istna rakieta. Pierre Gasly stwierdził, że jednostka napędowa jest zdecydowanie lepsza niż ta z zeszłego roku. Max natomiast jest zachwycony, ponieważ czuje więcej mocy."

Głównym tematem podczas tegorocznych testów jest koncepcja przedniego skrzydła zespołu z Maranello. Red Bull Racing nie zamierza jednak kopiować pomysłu Ferrari.

"Spojrzeliśmy na koncepcję Ferrari, ale analizy wykazały, że nasze przednie skrzydło ma znacznie większy potencjał" - dodał Horner.

Daniel Ricciardo zdając sobie sprawę, że Red Bull z Hondą nie będzie w stanie walczyć o czołowe lokaty, zdecydował się dołączyć do fabrycznego zespołu Renault. Teraz "Czerwone Byki" z dr Helmutem Marko twierdzą, że posiadają drugi najszybszy samochód w stawce, dzięki Hondzie.

"W tej chwili zespół Ferrari jest przed nami, ale nie martwimy się o czasy, ponieważ jesteśmy przed Mercedesem" - oznajmił dr Helmut Marko dla Auto Bild.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone