Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault

Helmut Marko: Hulkenberg nie zastąpi Gasly'ego

W ostatnich dniach w świat powędrowała sensacyjna informacja o rzekomych rozmowach na linii Hulkenberg – Red Bull Racing. Niemiec miałby w tym zespole zastąpić Pierre'a Gasly'ego w przypadku dalszych słabych wyników francuskiego kierowcy. Przed rozpoczynającym się już w tym tygodniu weekendem wyścigowym w Montrealu głos w tej sprawie zabrał dr Helmut Marko, który w rozmowie z Autobildem zaprzeczył o jakichkolwiek rozmowach z kierowcą Renault.

„Nie prowadziliśmy oraz nie zamierzamy prowadzić żadnych rozmów z Nico Hulkenbergiem na temat jego angażu w naszym zespole. Ta informacja to totalny nonsens. Gdy tylko powędrowała w świat, od razu dostałem telefon od Pierre'a Gasly'ego, który z niepokojem zapytał, czy jest to prawda. W odpowiedzi uzyskał informację, że jest to plotka, a jego pozycja w zespole jest bezpieczna” - powiedział dr Helmut Marko.

Plotka o angażu kierowcy Renault w Red Bullu od samego początku budziła wielkie wątpliwości. Przede wszystkim austriacki zespół nie ma w zwyczaju kontraktowania kierowców spoza ich projektu juniorskiego. Jeżeli któryś z zawodników miałby zastąpić Francuza, to byłby to najprawdopodobniej Daniił Kwiat lub Alexander Albon.

Helmut Marko wielokrotnie podkreślał już w tym sezonie, że dają swojemu nowemu kierowcy czas na aklimatyzacje i wierzą, że z czasem będzie on odpowiednim konkurentem dla Maxa Verstappena. Red Bull zapewniał przed sezonem, że Gasly nie będzie traktowany jako kierowca numer 2, jednak ciężko w obecnej sytuacji wyobrazić sobie, że zespół będzie faworyzował swojego nowego zawodnika kosztem Holendra.

Francuz aktualnie zajmuje szóstą pozycję w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 32 punktów. Dla porównania Max Verstappen, który plasuje się na czwartym miejscu, uzbierał w tym sezonie dotychczas 78 oczek.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone