Formuła 1

Brendon Hartley - Scuderia Toro Rosso

Hartley z nowym silnikiem spalinowym i MGU-K podczas wyścigu na Silverstone

Brendon Hartley do Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone wystartuje z nowym silnikiem spalinowym oraz MGU-K, ustawiając się za kierowcami Williamsa w alei serwisowej.

Nowozelandczyk uległ poważnemu wypadkowi podczas trzeciej sesji treningowej, kiedy na hamowaniu do zakrętu Brooklands, w bolidzie doszło do uszkodzenia lewego przedniego zawieszenia, co spowodowało wypadnięcie z toru i mocne uderzenie w bariery.

Zespołowi Toro Rosso nie udało się odbudować uszkodzonej sekcji bolidu STR 13, dlatego też ekipa zdecydowała się wykorzystać nowe podwozie, co spowoduje, że Hartley do wyścigu ruszy z alei serwisowej.

Zmian dokonała także Honda, która skorzystała z możliwości i w swojej jednostce napędowej wymieniła silnik spalinowy oraz MGU-K, choć nie znalazła żadnych "znacznych uszkodzeń", a elementy wysłała do Sakury na dalszą analizę.

Nie wierzę w szczęście i przesądy. Było to oczywiście całkowicie poza moją kontrolą - powiedział Brendon Hartley po wypadku.

Było to natychmiastowe i nie było żadnego ostrzeżenia, nie uderzyłem w krawężniki, a wcześniej nie odczułem wibracji.

W momencie kiedy nacisnąłem na pedał hamulca, coś w tym momencie pękło. Oczywiście próbowałem walczyć z samochodem, zwolnić go najbardziej jak tylko mogłem, jednak i tak uderzyłem w ścianę dość mocno.

Pozostaję optymistą, jeśli chodzi o wyścig, ale nie ma co zaprzeczać, że było to rozczarowujące i wolałbym uczestniczyć w tych kwalifikacjach niż oglądać je w telewizji - dodał kierowca Toro Rosso.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone