Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Hamilton: Zmiana przepisów w sezonie 2021 poprawi widowisko

Zdaniem Lewisa Hamiltona osoby zarządzające Formułą 1 muszą podjąć radykalne kroki, które spowodują, że królowa motorsportu ponownie będzie bardzo emocjonująca dla kibiców. Kierowca Mercedesa skrytykował dotychczasowe zmiany, które nie przyniosły zamierzonego skutku. Brytyjczyk patrzy jednak z dużym optymizmem na sezon 2021, który jego zdaniem powinien być przełomowy, a to wszystko dzięki nowemu regulaminowi.

„Formuła 1 cały czas się zmienia. Co jakiś czas wprowadzane są mniejsze i większe zmiany, które jednak dotychczas nie zmieniły praktycznie nic. Aktualnie bardzo widoczna jest różnica między fabrycznymi zespołami a prywatnymi, co nie wpływa pozytywnie na całe widowisko. Formuła 1 wpadła w rutynę, co roku sezon wygląda tak samo. Trzeba zmienić format weekendu oraz inne zasady, które wyrównają rywalizację, co przyciągnie ponownie wielu kibiców na tory oraz przed telewizory. Fani są najważniejsi w tym sporcie, więc musimy o nich zadbać jak najlepiej” - powiedział Lewis Hamilton.

Zdaniem pięciokrotnego mistrza świata osoby zarządzające Formułą 1 powinny wprowadzić ponownie do tego sportu silniki V12 oraz manualne skrzynie biegów. Brytyjczyk wymienia również kilka innych aspektów, dzięki którym jazda bolidem Formuły 1 stałaby się bardziej wymagająca, a kierowcy po zakończonym wyścigu czuliby się wyczerpani.

„Jeżeli miałbym decydować o zmianach w Formule 1, to wprowadziłbym ponownie silniki V12 oraz manualne skrzynie biegów. Aktualna jazda bolidem F1 nie należy do najtrudniejszych, co powinno zostać zmienione, ponieważ kierowca po każdym wyścigu powinien być wyczerpany fizycznie. Warto zastanowić się również nad wycofaniem z tego sportu wspomagania kierownicy i kilku innych aspektów, które utrudnią nam kierowcom jazdę, a kibicom dadzą większą liczbę emocji w trakcie weekendu” - podsumował Brytyjczyk.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone