Formuła 1

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Hamilton: Zespół zezwolił nam na wewnętrzny pojedynek

Lewis Hamilton, który okazał się najszybszym kierowcą podczas sobotnich kwalifikacji na torze w Monako, stwierdził, że jego ostatnie okrążenie było perfekcyjne, a czas Valtteriego Bottasa zmusił go do wyciągnięcia z bolidu całkowitego maksimum.

"Jestem niesamowicie szczęśliwy z dzisiejszego sukcesu. Jestem bardzo wdzięczny całemu zespołowi, który idealnie przygotował nasze bolidy pod kątem dzisiejszych kwalifikacji" - powiedział po zdobyciu pole position Lewis Hamilton.

"Valtteri przez cały weekend prezentował znakomitą formę i żebym mógł go pokonać, musiałem wyciągnąć całkowicie wszystko z mojego bolidu oraz jechać na maksymalnym limicie na milimetry od barier."

Lewis po kwalifikacjach dodał także, że szef zespołu Mercedes zezwolił na wewnętrzny pojedynek na torze.

"Toto Wolff wraz z zespołem dali mi i Valtteriemu zielone światło w kwestii wewnętrznej walki na torze, która jutro będzie na pewno bardzo agresywna, szczególnie na dojeździe do pierwszego zakrętu. Mimo wszystko musimy walczyć z głową, ponieważ ostatecznie naszym celem jest dowiezienie dwóch bolidów na dwóch pierwszych pozycjach."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone