Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Hamilton: Z każdym kolejnym pokonanym okrążeniem rozumiemy naszą konstrukcję coraz lepiej

Pięciokrotny mistrz świata Formuły 1, Lewis Hamilton, przyznał, że tegoroczna konstrukcja Mercedesa spisuje się w tej chwili bez większych zarzutów, i że z każdym okrążeniem zaczyna lepiej rozumieć bolid.

"Tegoroczny bolid, który sprawdzamy na torze w Barcelonie, spisuje się jak na razie bez zarzutu" - powiedział Lewis Hamilton. "Z każdym kolejnym pokonanym okrążeniem rozumiemy naszą konstrukcję coraz lepiej, co przekłada się na poprawę naszego tempa."

"Mieliśmy swoje cele na pierwsze cztery dni testów i wiele wskazuje na to, że jeśli w czwartek wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wszystko co sobie założyliśmy zostanie zrealizowane, jest to bardzo optymistyczne dla całego naszego zespołu."

Brytyjczyka przyznał także, że zmiany na sezon 2019 mogą przynieść zamierzony skutek, którym jest zwiększenie liczby manewrów wyprzedzania podczas wyścigów.

"Tegoroczne zmiany wprowadziły dużo zamętu w wielu zespołach, które miały problemy z przystosowaniem się do nowych regulacji. Nasz zespół nie miał z tym problemu i wykonał kawał dobrej roboty. W mojej opinii zmiana regulaminu technicznego może przynieść zamierzony skutek, gdyż podczas jazd na torze w Barcelonie, gdy podróżowałem za innym kierowcą, mogłem bardzo szybko zbliżyć się do niego i wykonać manewr wyprzedzania. Jestem świadomy, że co innego testy, a co innego wyścig, lecz w mojej opinii nowe przepisy mogą pomóc urozmaicić widowisko."

Nie mogło zabraknąć również tematu Ferrari i Sebastiana Vettela, który prezentuje w Barcelonie znakomite tempo, tak samo jak jego partner zespołowy - Charles Leclerc.

"Zauważyłem, że Ferrari prezentuje się w Barcelonie bardzo dobrze, jednak nie zwracamy na to uwagi i realizujemy krok po kroku swoje cele. Staramy się znaleźć słabe punkty naszego bolidu i je wyeliminować przed startem sezonu."

"Testy charakteryzują się tym, że nawet podczas drugiej tury nie poznamy realnego tempa żadnej ekipy, na tym to polega, dopiero Australia, Bahrajn i kolejne rundy zweryfikują, kto będzie walczył o mistrzostwo, a kto będzie musiał pogodzić się z przegraną."

Brytyjczyk zapytany o porównanie współpracy z Bottasem oraz Rosbergiem i cele na nadchodzący sezon, odpowiedział: "Każdy partner zespołowy wymaga innego podejścia. Z Bottasem mamy bardzo dobre relacje, przez co atmosfera w zespole jest wspaniała."

"Razem z moim aktualnym partnerem zespołowym zdobyliśmy dwa tytuły i powalczymy o kolejny w tym sezonie, mam nadzieję. Nie mam dokładnych celów na ten sezon, lecz wiem, że muszę w każdym wyścigu dać z siebie 100%, a co z tego wyjdzie dowiemy się po ostatnim wyścigu sezonu."

"Aktualny sezon zapowiada się bardzo interesujący pod kątem rozwoju wielu młodych kierowców, którzy pojawili się w stawce, szczególnie będę przyglądał się walce Leclerca z Vettelem, będzie to coś interesującego, mimo że Ferrari faworyzować będzie Sebastiana" - dodał Brytyjczyk.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone