Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas

Hamilton wierzy w poprawę osiągów Mercedesa i walkę o pierwsze zwycięstwo w 2018 roku

Lewis Hamilton z zespołu Mercedes AMG Petronas przyznał, że ekipa straciła osiągi od czasu startu nowego sezonu wyścigowego na torze Albert Park, ale wierzy w poprawę i walkę z najbliższymi rywalami.

Mimo dwóch miejsc na podium w Australii i Bahrajnie, Lewis Hamilton nadal nie odniósł zwycięstwa w sezonie 2018 i szuka swojej drogi na najwyższy stopień podium, mimo iż forma Mercedesa nie jest idealna.

Brytyjczyk twierdzi jednak, że wraz z Mercedesem może odwrócić dotychczasowe losy niemieckiej ekipy.

Tracimy osiągi od Melbourne, a może jeszcze bardziej od Chin - powiedział Hamilton dla Motorsport.com.

W tej chwili jesteśmy drugim lub trzecim najszybszym zespołem, więc musimy coś poprawić, ale nie jest to niemożliwe.

Myślę, że to co zespół pokazał przez te wszystkie lata, to to, że pozostajemy zespołem i kontynuujemy pracę. Wiem, że wszyscy na torze, jak i w fabrykach, będą naciskać tak mocno, jak to tylko możliwe.

Wydaje mi się, że mamy dużo informacji, które zebraliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni i wiemy z jakimi dziedzinami borykamy się najbardziej, więc możemy wywierać presję w tych działach.

Musimy wywierać konstruktywną presję na chłopaków, choć oni są już pod presją, ponieważ chcą wygrać tak samo jak my wszyscy. To tylko batalia, po prostu praca w zespole.

Brytyjczyk dodał także, że wywalczenie tytułu w obecnym sezonie wyścigowym będzie jeszcze cięższe, ponieważ zdaje sobie sprawę, że będzie zmuszony do jeszcze cięższej pracy.

Jeśli dalej tak będzie, to będzie bardzo trudno wygrać - dodał kierowca Mercedesa.

Jednak jeśli jest szansa, a my skończymy na szczycie, oznaczałoby to jeszcze więcej, ponieważ jest to trudniejszy sezon niż wcześniej.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone