Hamilton: Walka o tytuł jest dalej otwarta

Lewis Hamilton przyznał po wyścigu o Grand Prix Singapuru, że walka o mistrzowski tytuł w sezonie 2019 jeszcze się nie skończyła, pomimo że przewaga Brytyjczyka nad drugim w klasyfikacji kierowców Valtterim Bottasem wynosi 65 punktów.

Panujący mistrz świata Formuły 1 ukończył rywalizację na torze Marina Bay na czwartej pozycji. 34-latek nie wygrał żadnego z ostatnich trzech wyścigów. Ostatnią taką serię bez zwycięstwa Hamilton miał w poprzednim roku, kiedy nie triumfował w trzech pierwszych wyścigach sezonu 2018.

Pomimo braku miejsca na podium w Singapurze, pięciokrotny mistrz świata powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej nad swoim zespołowym kolegą o trzy punkty. Z kolei Bottas stracił kolejne punkty nad Charlesem Leclerciem, który po zwycięstwie w GP Belgii i Włoch oraz drugim miejscu w Grand Prix Singapuru zbliżył się do Fina w "generalce" na 31 punktów.

"Ostatnie lata pokazały, że w drugiej połowie sezonu różnice między zawodnikami w klasyfikacji generalnej się zmniejszają" – przyznał Hamilton. "Na początku roku wykonaliśmy tak dobrą robotę, że mamy dość bezpieczną przewagę nad pozostałymi zawodnikami, ale ta różnica może zostać szybko zniwelowana. Walka o mistrzostwo świata jest dalej otwarta."

Obrońca mistrzowskiego tytułu zdradził również, że cały zespół Mercedesa nadal skupia się na dalszym rozwoju tegorocznego bolidu, podczas gdy większość ekip testuje nowe rozwiązania techniczne pod kątem sezonu 2020.

"Skupiamy się cały czas na tym sezonie. Możemy wycisnąć dużo więcej z naszego samochodu. Co prawda nie wygraliśmy wyścigu od GP Węgier, ale wiemy, że nasz bolid ma dużo większe możliwości niż pokazuje to tegoroczny sezon."

"Wygrywamy i przegrywamy jako drużyna, a ostatnie, słabsze wyniki, tylko nas motywują do jeszcze cięższej pracy. Planujemy wprowadzić aktualizacje jeszcze w tym sezonie do samochodu, ale nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, kiedy to nastąpi" – dodał kierowca Mercedesa.