Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Hamilton: W pełni zasłużyłem na karę

Lewis Hamilton po karze cofnięcia o trzy pozycje na starcie, do jutrzejszego wyścigu wystartuje dopiero z piątego pola, co w dużym stopniu utrudni Mercedesowi walkę z Ferrari w trakcie GP Austrii.

Pięciokrotny mistrz świata po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej odniósł się do incydentu z Kimim Raikkonenem, do którego doszło w czasie Q1 na dohamowaniu do zakrętu numer trzy.

Widziałem, że któryś z bolidów zbliża się do mnie, więc zacząłem odpowiednio zwalniać przed zakrętem numer trzy. Postanowiłem przestrzelić zakręt, ponieważ znajdowałem się na środku zakrętu i mogłem przeszkodzić Raikkonenowi w jego szybkim okrążeniu. Cała sytuacja wyszła dość niefortunnie i jestem świadomy, że popełniłem spory błąd” - podsumował Brytyjczyk.

Tuż po orzeknięciu kary Lewis Hamilton opublikował na swoim Instagramie oficjalne oświadczenie w tej sprawie: „Całkowicie zasłużyłem dziś na karę i w pełni ją akceptuje. Muszę jednak zaznaczyć, że moje zachowanie nie było zamierzone, jednak muszę wziąć pełną odpowiedzialność za to, co się wydarzyło. Jutro mamy kolejny dzień, który będzie szansą na zmazanie plamy z dnia dzisiejszego”.

Kierowca Mercedesa na świeżo po wyjściu ze swojego bolidu powiedział, że spodziewał się, że uda mu się być bliżej tempa, które prezentowali dziś kierowcy Ferrari. Lewis skarżył się dziś również na brak odpowiedniej mocy na prostych, gdzie Ferrari zdecydowanie odskakiwało srebrnym strzałom.

„Wielkie gratulacje należą się Charlesowi, który zaprezentował się dziś z niesamowitej strony i wykręcił niesamowity wynik. Przed kwalifikacjami sądziłem, że uda mi się być bliżej tempa Ferrari. Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Cała ich przewaga budowana była na prostych, gdzie nam brakuje ewidentnie trochę tempa. Czułem się dziś bardzo dobrze w samochodzie, jednak przez nasze słabe tempo na prostych, nie mogłem wyciągnąć nic więcej z naszego samochodu. Mój wynik mógłby być minimalnie lepszy, gdyby nie duży tłok na torze w czasie Q3, który uniemożliwił mi wykonanie czystego okrążenia.” - powiedział Lewis Hamilton.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone