Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes

Hamilton: Ricciardo nie dołączy do Mercedesa

Lewis Hamilton stwierdził, że przejście Daniela Ricciardo do Mercedesa jest „mało prawdopodobne”.

Ricciardo, który wygrał w niedzielę Grand Prix Monako, jest wiązany z przejściem do Mercedesa lub Ferrari, bo jego kontrakt z Red Bullem kończy się w tym roku. Hamilton obstaje jednak przy tym, że Australijczyk swoją karierę będzie kontynuował w Red Bullu.

Jeśli bierze pod uwagę tylko Ferrari i Mercedesa to mało prawdopodobne, że tu przejdzie - przyznał kierowca Mercedesa.

Obecny lider klasyfikacji generalnej i jego kolega z zespołu, Valtteri Bottas nie posiadają kontraktów na kolejny sezon. W przypadku Hamiltona nowa umowa jest kwestią czasu, według Toto Wolffa, a decyzja odnośnie drugiego fotela ma przypaść na połowę lata. Spekuluje się, że poza opcją na pozostawienie Bottasa jest ściągnięcie do zespołu protegowanego Mercedesa, Estebana Ocona z Force India, bądź złożenie propozycji Danielowi Ricciardo.
Z zespołem Ferrari Sebastian Vettel jest związany do 2020 roku, ale z końcem sezonu kończy się umowa Kimiego Raikkonena.

On jest jednym z najlepszych kierowców, więc jestem pewien, że dostanie oferty. W Ferrari nadal wyobrażam sobie, że Kimi będzie chciał kontynuować, bo dlaczego nie? W tym roku jeździ bardzo dobrze i wygląda na to, że się nie starzeje, więc jestem pewny, że zostanie trochę dłużej. W tej chwili [Ricciardo] jest głównym kierowcą w swoim zespole, więc nie jest to złe miejsce.

Jeśli na pewnym etapie Red Bull dostanie silnik [bliższy osiągom Mercedesa i Ferrari], będą jeszcze bliżej nas, to mogą wygrać o wiele więcej wyścigów. Musi się skupić i robić dalej to, co robi, wtedy powinien mieć pewne opcje – kontynuował Hamilton.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone