Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas / © Mercedes AMG Petronas

Hamilton poddany dużej presji podczas finałowego okrążenia w kwalifikacjach

Lewis Hamilton określił swoje okrążenie dające mu pole position jako jedno z najlepszych w jego wykonaniu, choć jednocześnie kierowca odczuwał dużą presję.

To jedno z najlepszych okrążeń jakie wykonałem. Drżałem z emocji - mówił aktualny mistrz świata Formuły 1. Adrenalina była w rzeczywistości znacznie powyżej limitu, którego doświadczyłem wcześniej. To szalone myśleć, że to już moje 76. pole position.

Opuściłem pit lane i pierwsze okrążenie było w porządku, całkiem dobre. Potem zauważyłem, że spadłem na drugie miejsce. To oczywiście dodaje nieco presji.

Do samego końca Brytyjczyk nie mógł być jednak pewien czy jego najlepsze okrążenie zapewni mu start z pierwszego pola, zwłaszcza, że kierowcy Ferrari kończyli swoje finałowe przejazdy za nim, a ostatecznie różnice pomiędzy czołową trójką były minimalne.

Minąłem linię mety o 0.09s szybciej w porównaniu do mojego poprzedniego czasu i modliłem się, aby to wystarczyło.

Brytyjczyk jest także pod wrażeniem toru Silverstone, na którym pojawiła się nowa nawierzchnia.

Mogliśmy jechać z otwartą przepustnicą przez pierwszy zakręt i Copse. To szalone. Jadąc przy maksymalnej prędkości, ponad dwustu kilometrów. Podobnie jest w Maggotts i Becketts oraz w zakrętach 11 i 12. Podobnie w Stowe z przeciwnym wiatrem, to niesamowite jak szybko możemy tam pojechać. Myślę, że telewizja nie oddaje tego, ale tak właśnie jest.

Źródło: racefans.net

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone