Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Hamilton o incydencie z udziałem Sirotkina: Generalnie był to lekceważący ruch

Lewis Hamilton z zespołu Mercedes AMG Petronas, zdobywca pole position do Grand Prix Brazylii przyznał, że incydent z udziałem Siergieja Sirotkina, był lekceważący ze strony rosyjskiego kierowcy.

Kierowca Mercedesa był zaangażowany w dwa incydenty podczas drugiej sesji kwalifikacyjnej - na początku przeszkodził Kimiemu Raikkonenowi, który na szybkim okrążeniu musiał ominąć, jadącego środkiem toru Brytyjczyka, a następnie z udziałem Sirotkina, który w ostatniej chwili uniknął zderzenia ze zdobywcą pierwszego pola startowego.

Hamilton sądzi jednak, że winien całemu incydentowi był Sirotkin.

Wszyscy byli na okrążeniu wyjazdowym, ja, Siergiej i jeden z kierowców przede mną - powiedział Hamilton.

Kiedy jesteś na okrążeniu wyjazdowym, pod koniec kółka, próbujesz się wycofać i zrobić sobie miejsce.

Z tego co wiem, nikt za mną nie był na okrążeniu pomiarowym, więc upewniłem się, że mam miejsce, a potem nagle z jedenastego zakrętu zobaczyłem, jak zbliża się samochód.

Myślałem, że ktoś znajdował się na szybkim kółku, więc zjechałem na lewo i właśnie tam on też postanowił zjechać. Nie był jednak na okrążeniu pomiarowym, więc tak naprawdę nie wiem, jakie były przesłanki jego decyzji.

Wszyscy kierowcy wiedzą, aby zachować miejsce do tego momentu, więc generalnie był to lekceważący ruch.

Próbowałem zejść mu z drogi, a on dojechał do zakrętu i zwolnił. To było trochę dziwne i zupełnie niepotrzebne, ponieważ miał dużo miejsca. Ostatecznie, jego okrążenia, jak i moje nie były dobre.

Mam nadzieję, że wyciągnie z tego wnioski - dodał kierowca Mercedesa.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone