Hamilton: Nigdy nie sądziłem, że zdobędę sześć tytułów mistrzowskich. To coś niesamowitego

Zgodnie z oczekiwaniami Lewis Hamilton przypieczętował w Austin swój szósty tytuł mistrzowski. Brytyjczyk przeskoczył tym samym w klasyfikacji wszechczasów Manuela Fangio, który zdobył w swojej karierze pięć tytułów.

Brytyjczyk przed weekendem w Austin potrzebował do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego zaledwie czterech punktów, co stawiało go w bardzo komfortowej sytuacji przed niedzielnym wyścigiem. Kierowca Mercedesa ruszał do wyścigu z odległej piątej pozycji, ale ostatecznie dzięki ostrej strategii, która polegała na jednej wizycie u swoich mechaników, Hamilton uplasował się na drugim miejscu.

Jeżeli Lewis Hamilton i Mercedes utrzymają swoją obecną dyspozycję, to w przyszłym roku Lewis Hamilton może pobić kolejne historyczne rekordy Formuły 1. Brytyjczyk zaznaczył w Austin, że nie myśli aktualnie nad emeryturą, a jego głównym celem na najbliższy czas to zdominowanie nowej ery Formuł 1, która rozpocznie się wraz ze startem sezonu 2021. W związku z powyższymi zapowiedziami rekordy Michaela Schumachera zostaną wkrótce pobite, a kierowca Mercedesa otworzy kolejny rozdział w historii królowej motosportu.

„To coś niesamowitego” - powiedział Lewis Hamilton.

„Nigdy nie przypuszczałem, że będę kiedykolwiek świętował zdobycie szóstego tytułu mistrza świata. To coś nieprawdopodobnego. Mój sukces to przede wszystkim zasługa całego zespołu, który kolejny raz przygotował kapitalną konstrukcję, która zdominowała rywalizację w obecnym sezonie.”

„Jestem wdzięczny również całej mojej rodzinie, która jest obecna tutaj na torze. Dziękuje im za wsparcie, które otrzymuję od nich na każdym kroku. Szczególnie chciałbym podziękować mojemu ojcu, który od najmłodszych lat powtarzał mi, żeby nigdy się nie poddał. Te słowa są dla mnie bardzo ważne i kieruję się nimi w swoim życiu. Dziękuje ci tato."

Hamilton zaznaczył również, że sezon 2019 był jego najtrudniejszym sezonem w karierze.

„Może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale tak jest. Ludzie często nie widzą wszystkiego i nie mogą zrozumieć, co dokładnie siedzi w głowie sportowca. Nie widzą wzlotów i upadków, które siedzą w umyśle."