Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Hamilton: Musimy dokonać drastycznych postępów w kwestii wydajności

Pięciokrotny mistrz świata Lewis Hamilton musiał uznać podczas niedzielnego wyścigu wyższość Charlesa Leclerc, który w znakomitym stylu wykorzystał wydajność swojego bolidu na prostych odcinkach toru Spa-Francorchamps.

Brytyjczyk po zakończeniu wyścigu stwierdził, że dał z siebie dziś maksimum, ale to nie wystarczyło na bardzo szybkiego Leclerca. Kierowca Mercedesa narzekał na strategię, która jego zdaniem mogła być lepsza.

"Dałem z siebie maksimum, ale to niestety nie wystarczyło. Ferrari było dziś bardzo szybkie, a ich przewaga była bardzo widoczna, kolejny raz na prostych" - powiedział Lewis Hamilton.

"Uważam, że strategia nie należała do najbardziej udanych, ponieważ przed moim zjazdem utrzymywałem się za plecami Leclerca, a po wyjechaniu z alei serwisowej moja strata się podwoiła i utknąłem za dwoma kierowcami Ferrari. Niedzielne zwycięstwo Leclerca jest w pełni zasłużone i bardzo mu gratuluję pierwszej wygranej w F1."

"Leclerc to znakomity młody kierowca, który rozwija się w znakomitym tempie i stylu. Jest to jego pierwszy sezon w barwach Ferrari, a już kilkukrotnie okazał się lepszy od swojego partnera zespołowego, który ma na swoim koncie cztery tytuły mistrzowskie. To pokazuje jakiej klasy jest to kierowca."

Już w przyszły weekend kolejny wyścig, który odbędzie się w świątyni prędkości, czyli na torze Monza. Obiekt ten kolejny raz będzie faworyzował kierowców Ferrari. W związku, z czym Lewis Hamilton zaapelował do swojego zespołu o poczynienie natychmiastowych postępów w kontekście wydajności bolidu Mercedesa na prostych odcinkach torów.

"Tor Monza to kompilacja prostych odcinków, które będą faworyzować ekipę Ferrari. Ich przewaga na prostych odcinkach jest widoczna gołym okiem. Nasza strata w Belgii, na prostych w kwalifikacjach, wynosiła sekundę, co jest dużą dysproporcją. Weekend we Włoszech może być dla nas bardzo trudny, ponieważ na tym obiekcie nie ma zbyt wielu zakrętów, gdzie moglibyśmy razem z Valtterim odrabiać straty."

"Musimy bardzo szybko znaleźć jakieś genialne rozwiązanie, a mamy na to zaledwie dwa dni. Nie wiemy jeszcze, czy coś takiego wymyślimy i czy presja czasu nie zadziała negatywnie na nas, ale uważam, że jeżeli któryś zespół ma tego dokonać, to będzie to ekipa Mercedesa" - podsumował Lewis Hamilton.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone