Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Hamilton: Możemy w ten weekend powalczyć z Ferrari o zwycięstwo

Lewis Hamilton z zespołu Mercedes był bardzo zaskoczony po piątkowych treningach małą stratą do kierowców Ferrari.

Brytyjczyk przed przyjazdem na tor Monza spodziewał się, że jego strata do kierowców Ferrari będzie zdecydowanie większa. Tymczasem w drugim bardziej poglądowym treningu Hamilton zajął drugie miejsce i do czasu pierwszego Leclerca stracił zaledwie 0.068 sekundy.

"Jestem bardzo zaskoczony naszym tempem i małą stratą do Ferrari. Różnica jest zdecydowanie mniejsza, niż miało to miejsce w Belgii" - powiedział Lewis Hamilton po piątkowych treningach.

"Ferrari nadal jest jednak bardzo mocne na prostych odcinkach toru, ale myślę, że w tempie wyścigowym jesteśmy bardzo konkurencyjni. Być może jesteśmy również bliżej Ferrari w tempie kwalifikacyjnym, ale to zostanie dokładnie zweryfikowane w dniu jutrzejszym."

"Jestem zadowolony z przebiegu piątkowych treningów i czekam z niecierpliwością na kwalifikacje oraz wyścig, w których powalczymy być może o zwycięstwo."

"Ferrari zdecydowanie odjeżdża nam na prostych, ale my staramy się odrabiać straty w krętych fragmentach toru, co nam dzisiaj bardzo dobrze wychodziło."

"To będzie trudny wyścig, ale jestem zdania, że jesteśmy na podobnym poziomie w ten weekend, co Ferrari" - podsumował pięciokrotny mistrz świata.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone