Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Hamilton: Media powinny okazać nieco więcej szacunku dla Sebastiana

Czterokrotny mistrz świata z zespołu Mercedes wezwał media, by okazać Sebastianowi Vettelowi trochę więcej szacunku, który walczy z Brytyjczykiem o mistrzowski tytuł.

Lewis Hamilton jest bardzo bliski zdobycia swojego piątego mistrzowskiego tytułu, po serii sześciu zwycięstw w siedmiu ostatnich wyścigach. Jego bardzo dobra seria zbiegła się z wieloma błędami zespołu Ferrari i Sebastiana Vettela, a ostatnio podczas Grand Prix Japonii, kiedy podczas kwalifikacji popełnili błąd w doborze ogumienia i wyścigu, kiedy Niemiec zderzył się z Maxem Verstappenem.

Wielu wierzyło, że Sebastian Vettel zdobędzie w tym roku mistrzowski tytuł, co pokazała pierwsza część sezonu i wyśmienity samochód, który był najszybszy w stawce, jednak zespołowi z Maranello nie udało się tego wykorzystać, a ze wszystkiego skorzystał Hamilton.

Kierowca Mercedesa walkę z niemieckim zawodnikiem porównał do wojny psychologicznej pomiędzy dwoma najlepszymi zespołami w Formule 1, ale powiedział, że chciałby walczyć o piąty tytuł aż do ostatniego wyścigu sezonu w Abu Zabi.

Brytyjczyk wezwał jednak media do okazania nieco więcej szacunku dla Sebastiana, po fali krytyki na jego osobę, a także zespół Ferrari.

Uważam, że media powinny okazać nieco więcej szacunku dla Sebastiana. Nie wyobrażacie sobie, jak trudno jest robić to co my robimy na tak wysokim poziomie, dla każdego sportowca na szczycie. Należy się spodziewać, że będąc ludźmi popełniamy błędy, ale liczy się to, jak przez nie przechodzimy - napisał Lewis Hamilton.

Hamilton już podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych może wywalczyć swój piąty mistrzowski tytuł, jeśli wygra, a Vettel pojawi się na mecie na trzeciej lub niższej pozycji. Obecnie Brytyjczyk prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 67. punktów nad drugim Vettelem.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone