Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes

Hamilton i Wolff oskarżają kierowców Ferrari o celowe powodowanie kolizji

Szef zespołu Mercedesa nie przebierał w słowach po zakończeniu GP Wielkiej Brytanii i zasugerował, że reprezentanci Ferrari celowo powodują kolizje z jego zawodnikami.

Zaledwie dwa wyścigi temu, czyli podczas GP Francji Sebastian Vettel na pierwszym zakręcie zderzył się z Valtterim Bottasem. Dziś Kimi Raikkonen popełnił identyczny błąd na hamowaniu do trzeciego zakrętu i zaliczył kontakt z Lewisem Hamiltonem, który spadł na ostatnią pozycję w zawodach.

To incydent wyścigowy. Bardzo pechowy, ponieważ w Le Castellet zostaliśmy zabrani z toru, a teraz sytuacja się powtarza. Jest to duża strata punktów w klasyfikacji konstruktorów. Cytując naszego dyrektora technicznego Jamesa Allisona: „myślicie, że to celowe działanie czy niekompetencja?” Ocenę tego zdarzenia zostawiam wam – powiedział Toto Wolff dla Sky Sports F1.

Lewis Hamilton dołączył do Austriaka w kategorycznych komentarzach wobec kierowców Ferrari.

Nasz zespół wykonał świetną pracę w ten weekend. Towarzyszy nam wiele wsparcia, ale też i presji. Powiedziałbym, że zastosowali interesującą taktykę, jednak zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich pokonać i poprawić się w kolejnych wyścigach - powiedział czterokrotny mistrz świata.

Kierowcy Mercedesa jako jedyni z czołówki nie zjechali na zmianę opon podczas neutralizacji. Toto Wolff uważa, że była to dobra decyzja pomimo tego, że Valtteri Bottas stracił pierwszą pozycję w wyścigu na rzecz Sebastiana Vettela.

Myślę, że zadziałała, ponieważ zyskaliśmy pozycję na torze. Koniec końców byliśmy na drugiej i czwartej pozycji, co było lepsze niż nasze poprzednie lokaty. Wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudno na finiszu, ale to była zdecydowanie właściwa decyzja - dodał Woff.

Ferrari powiększyło przewagę nad Mercedesem w klasyfikacji konstruktorów do dwudziestu punktów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone