Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Hamilton i Vettel pod wrażeniem występu Leclerca

Duet czterokrotnych mistrzów świata Formuły 1 jest zgodny w ocenie fantastycznych kwalifikacji do GP Francji w wykonaniu Charlesa Leclerca.

Monakijczyk po raz pierwszy w swojej karierze awansował do trzeciej części sesji kwalifikacyjnej i wystartuje do niedzielnego wyścigu w Le Castellet z ósmej pozycji, tylko dwa pola dalej niż Kimi Raikkonen z Ferrari.

Pozytywne komentarze na temat kierowcy Saubera stały się już normą i tym razem potwierdziły się słowa Lewisa Hamiltona oraz Sebastiana Vettela, którzy wcześniej mówili, że dokona on niesamowitych rzeczy w Formule 1.

Ciąży na nim ogromna presja, ponieważ znajdujemy się na północy Francji, więc ten wynik jest naprawdę dobry. Cieszę się jego szczęściem, szczególnie, że ma do dyspozycji takie, a nie inne auto. Wykonał świetną pracę, zrobił zdecydowanie więcej niż można byłoby się tego spodziewać od dobrego kierowcy – powiedział Lewis Hamilton.

Widziałem na ekranie, że Fred Vasseur był zadowolony, więc wiedziałem, że jeden z ich kierowców dobrze się spisał w Q2. Ósme miejsce to imponujący wynik, ale nadal są jeszcze trochę z tyłu, jeśli mówimy o samej maszynie. Wykonuje swoją pracę, to dobrze zarówno dla niego jak i Saubera, że mają szansę na punkty – wtórował Sebastian Vettel.

Sukces ten nie jest jednak tylko i wyłącznie dziełem Charlesa Leclerca. Sam kierowca świetnie sobie zdaje z tego sprawę, bo odpowiednia współpraca z inżynierami umożliwiła dokonanie takich zmian w ustawieniach auta, które pozwoliły na to, że względem piątku Monakijczyk odrobił sekundową stratę do czołowej dziesiątki.

Piątek był katastrofalny, nie czułem się zbyt dobrze w samochodzie, co przekładało się na słabą jazdę. Dziś jednak kompletnie zmieniliśmy ustawienia i od razu było zacznie lepiej. Nie mam słów, aby opisać to, jak się czuję w tym momencie. Wszyscy powinniśmy być dumni z tego, co osiągnęliśmy – skomentował.

Charles Leclerc jest przymierzany do zajęcia miejsca Kimiego Raikkonena w Ferrari od sezonu 2019. Niewątpliwie takimi wynikami udowadnia, że zasługuje sobie na taki awans.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone