Hamilton: Ferrari poczyniło znaczący postęp

Lewis Hamilton, który ukończył kwalifikacje GP Singapuru na drugiej pozycji, był bardzo zdziwiony bardzo dobrym tempem kierowców Ferrari, którzy ostatecznie zostali rozdzieleni przez pięciokrotnego mistrza świata.

Brytyjczyk po zakończonych kwalifikacjach stwierdził, że wraz z całym zespołem nie spodziewali się takiej dyspozycji Ferrari na ulicznym torze Marina Bay w Singapurze. Hamilton zaznacza również, że dzisiejszy sukces Ferrari, to zasługa nowego pakietu aerodynamicznego, który idealnie wkomponował się w charakterystykę ulicznego toru.

"Wraz z całym zespołem nie spodziewaliśmy się tak dobrego tempa Ferrari na ulicznym torze" - przyznał Lewis Hamilton.

"Wszyscy zdawali sobie sprawę, że Ferrari ma spore problemy na torach, które wymagają od bolidów generowania dużej siły docisku. Tor w Singapurze jest obiektem, na którym docisk odgrywa jedną z kluczowych ról, co powinno osłabiać ekipę z Maranello, ale ostatecznie tak nie było. Ferrari na ten weekend wprowadziło dość drastyczne poprawki, które ewidentnie pracują zgodnie z założeniami."

"Mieliśmy spore problemy, żeby nawiązać jakąkolwiek bliską walkę z bolidami Ferrari. Trzeba przyznać, że wykonali świetną pracę i znakomicie przygotowali się do weekendu w Singapurze."

"Dla mnie istotny jest fakt, że udało się rozdzielić kierowców Ferrari, co może być bardzo istotne pod kątem niedzielnego wyścigu. Różnice między nami są minimalne, ale nie ma co ukrywać, że to nie był nasz dzień i brakowało nam tempa."

"Wczorajszy dzień był bardzo dobry, ale dziś ciężko mi powiedzieć, co się stało. Rywale dokonali znaczącego postępu albo nasze tempo uległo nagłemu pogorszeniu. Musimy wyciągnąć natychmiastowe wnioski z dzisiejszych kwalifikacji" - podsumował kierowca Mercedesa.