Hamilton: Elektryczna Formuła 1 jest możliwa

Hamilton: Elektryczna Formuła 1 jest możliwa

Według Lewisa Hamiltona, proces pełnego zelektryfikowania Formuły 1 może nastąpić w ciągu kilku najbliższych lat. Uważa również, że F1 jest doskonałym środowiskiem do testowania nowych technologii dla samochodów drogowych.

Po pojawieniu się w 2014 roku w pełni elektrycznej Formuły E oraz stopniowym wzroście zainteresowania dbałością o środowisko, zaczęto rozważać opcję zastosowania w przyszłości podobnych jednostek napędowych w bolidach Formuły 1.

Lewis Hamilton, znany z propagowania ekologicznego stylu życia, popiera ten pomysł i uważa, że Formuła 1 – mimo, iż nie ma jeszcze w swoich bezpośrednich planach rychłego połączenia F1 i FE – podjęła bardzo słuszny i interesujący kierunek dalszego rozwoju swoich silników hybrydowych, które przed sześcioma laty zrewolucjonizowały królową sportów motorowych.

„Myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat, Formuła 1 w pewnym stopniu stanie się elektryczną Formułą 1” – powiedział Hamilton.

„Zrezygnowaliśmy z silników V8, dzięki czemu zużywamy obecnie jedną trzecią mniej paliwa. Cieszę się, że Formuła 1 podjęła pewne kroki w trosce o środowisko, a proces ten nadal się rozwija. W przyszłości może dać naprawdę interesujące efekty” – dodał.

Sześciokrotny mistrz świata podkreślił również kluczową rolę Formuły 1 w rozwoju hybrydowych i elektrycznych samochodów drogowych.

„[Formuła 1] to najlepsze laboratorium jakie można sobie wyobrazić. Jest doskonałym miejscem do rozwoju i testowania nowych technologii. Cieszę się na myśl o tym, że w jakimś stopniu przyczyniliśmy się do tego, co widzimy we współczesnych samochodach” – zakończył Hamilton.