Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Hamilton: Ciężko będzie dogonić Red Bulla

Lewis Hamilton, aktualny lider klasyfikacji mistrzostw świata i czterokrotny mistrz świata twierdzi, że bolidy zespołu Red Bull Racing podczas trwającego weekendu w Meksyku są poza zasięgiem reszty stawki.

Brytyjczyk nie może zaliczyć obecnego weekendu do udanych, najpierw musiał borykać się z dużymi spadkami mocy w swoim bolidzie podczas piątkowych treningów, później Hamiltona dopadł problem nadsterowności jego tegorocznej maszyny. Porównywając piątkowe treningi z sobotnimi sesjami, zespół Mercedes odrobił lekko swoją stratę do Red Bulla, co powinno zwiększyć emocje podczas niedzielnego wyścigu, jeśli Mercedes upora się z dużą degradacją opon w swoich bolidach.

Gratuluje Danielowi zdobycia pierwszego pola startowego, w mojej opinii zespół Red Bull zasłużył zdecydowanie na zajęcie pierwszej linii przed niedzielnym wyścigiem, ponieważ byli poza zasięgiem reszty stawki - powiedział Lewis Hamilton.

Jeśli chodzi o mój wynik, jestem z niego zadowolony, ponieważ udało mi się odrobić stratę do Red Bulla, a zdobycie trzeciej pozycji w kwalifikacjach jest dobrym rezultatem, patrząc na nasze problemy, jakie nas dotknęły podczas obecnego weekendu.

Patrząc z jakimi problemami musi mierzyć się zespół Mercedes podczas weekendu w Meksyku, Lewis Hamilton jest bardzo sceptycznie nastawiony co do walki o zwycięstwo w niedzielnym wyścigu.

Sobotni dzień był bardzo dobry dla nas, porównując do tego, co pokazywaliśmy podczas piątkowych treningów. Zachowanie bolidu podczas pierwszego treningu było jeszcze do zniesienia, niestety już podczas drugiej sesji nie było tak dobrze. Musieliśmy walczyć z kilkoma rzeczami, między innymi jednostką napędową i aerodynamiką.

W piątek mieliśmy obawy, czy uda nam się zakwalifikować do Q3 na oponach ultra miękkich, na szczęście zespół wykonał bardzo dobrą pracę i uniknęliśmy użycia opon hiper miękkich w drugiej części czasówki, co zmusiłoby nas do startu na tych oponach.

W niedzielę Lewis Hamilton może zapewnić sobie piąty tytuł mistrzowski. W przypadku wygranej Sebastiana Vettela, Hamiltonowi wystarczy dojechanie do mety na siódmej lokacie, by sięgnąć po mistrzowską koronę.

Przypomnijmy, że w tamtym roku, na początku wyścigu, doszło do bezpośredniej walki pomiędzy Vettelem, Hamiltonem i Verstappenem, w wyniku czego Lewis Hamilton przebił oponę i spadł na koniec stawki. Brytyjczyk po sobotnich kwalifikacjach zapowiedział, że mimo komfortowej sytuacji w klasyfikacji mistrz świata, da z siebie sto procent.

Moja przewaga w klasyfikacji generalnej nie oznacza, że będę odpuszczał na starcie. Pierwszy zakręt na torze w Meksyku przyniesie zapewne wielki ścisk, gdyż każdy będzie próbował przebić się najbardziej do przodu. Podczas startów na tym torze i dojazdu do pierwszego zakrętu jest cienka linia, jeśli pójdziesz na łatwiznę możesz zostać trafiony, jeśli natomiast pojedziesz zbyt agresywnie również może ci się to przydarzyć. Tutaj po prostu trzeba jechać naturalnie i zachować zimną krew - podsumował Lewis Hamilton.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone