Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes

Hamilton: Byłem wycieńczony i dlatego nie zostałem na wywiad

Zdobywca drugiej pozycji w GP Wielkiej Brytanii na konferencji prasowej po wyścigu powiedział że był zbyt wyczerpany by od razu po wyścigu udzielić wywiadu.

To był trudny wyścig, ale dałem z siebie wszystko i jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wrócić na podium, mimo początkowych problemów. To był bardzo trudny wyścig od samego początku. Na ostatnich okrążeniach nie mieliśmy tempa i nie mogliśmy podjąć równej walki z Ferrari na świeżych oponach. Jestem szczęśliwy, że samochód był w jednym kawałku po incydencie do którego doszło zaraz po starcie i że mogłem kontynuować wyścig. Byłem ostatni po kolizji z Raikkonenem, ale wciąż wierzyłem, że mogę wygrać - i potrzebowałem tej mentalności, aby wrócić do czołówki. Kiedy reszta stawki przede mną jechała za samochodem bezpieczeństwa, to wówczas pojawiła się dla mnie okazja, aby stanąć na podium, mimo problemów na starcie. Fani byli niesamowici w ten weekend i jestem bardzo wdzięczny za ich wsparcie.

Brytyjczyk zapytany na konferencji po wyścigu, czy jego nieobecność podczas wywiadów z kierowcami po zakończeniu GP, była spowodowana frustracją po kolizji z Kimim Raikkonem, odpowiedział: Wcale nie, łatwo jest oglądać wyścig z perspektywy widza. Dziś dałem z siebie wszystko co mogłem, dlatego po zakończeniu wyścigu czułem się wycieńczony. Ludzie oczekują, że zawsze po wyścigu wysiądziesz z bolidu, pomachasz, uśmiechniesz się itp., lecz w dzisiejszych czasach inaczej jest gdy jedziesz na czele stawki i możesz kontrolować tempo, a co innego gdy jedziesz na samym końcu. Niestety przebijanie się z samego ogona jest bardzo męczące i zabiera wiele energii.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone