Formuła 1

Romain Grosjean - Haas F1 Team

Haas w Monako z poprawionymi jednostkami napędowymi Ferrari

Szef zespołu Haas, Gunther Steiner ujawnił przed rozpoczęciem czwartkowych treningów, że podczas weekendu w Monako jego zespół będzie korzystał z zaktualizowanych jednostek napędowych Ferrari.

"W Monako będziemy posiadać taką samą specyfikację jednostek napędowych, którą Ferrari wprowadziło do swoich bolidów w Barcelonie" - powiedział Gunther Steiner.

"Na ten moment nie posiadamy danych, w jakim stopniu ta zmiana będzie lepsza, jaka będzie różnica mocy, oraz jak to wpłynie na pozostałe właściwości naszej konstrukcji. Jedno mogę stwierdzić, że na pewno poprawi to nasze osiągi, a w jakim stopniu tego dowiemy się już wkrótce."

Steiner przed rozpoczęciem Grand Prix liczy na dobry weekend w wykonaniu swoich zawodników, jednak jest świadomy, że będzie to ciężki wyścig, w którym główną rolę odgrywać będą przede wszystkim opony.

"Liczę, że wywieziemy z Monako dobre punkty, jednak trzeba być realistą. Jesteśmy w Monako, gdzie dzieją się różne rzeczy w trakcie weekendu."

"Głównym czynnikiem kolejny raz będą opony, z którymi mamy w tym sezonie spory problem, który częściowo udało się zażegnać w Barcelonie. Jeżeli opony będą współpracować z naszymi bolidami, to jestem optymistą, jeżeli chodzi o niedzielny wyścig. W innym przypadku może być to bardzo ciężki wyścig" - dodał szef Haasa.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone