Formuła 1

Kevin Magnussen i Romain Grosjean - Haas F1 Team

Gunther Steiner: Odbyłem poważną rozmowę z moimi kierowcami

Szef zespołu Haas, Gunther Steiner tuż po zakończeniu wyścigu wezwał swoich zawodników na rozmowę, czego przyczyną były pojedynki obu zawodników podczas Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya.

Kierowcy Haasa toczyli ze sobą, w końcowej fazie wyścigu, niebezpieczne pojedynki, które mogły wyeliminować obydwu z dalszej rywalizacji, przez co zespół mógł stracić solidne punkty. Ostatecznie Kevin Magnussen dowiózł do mety siódmą pozycję, a jego partner zespołowy Romain Grosjean, przez problemy w końcówce wyścigu, stracił dwie pozycje i finalnie ukończył wyścig na dziesiątej lokacie.

"Tuż po zakończeniu wyścigu wezwałem swoich kierowców na poważną rozmowę do mojego gabinetu. Wiedziałem, że atmosfera będzie napięta, jednak udało się załagodzić całą sytuację" - powiedział Gunter Steiner.

"Podczas rozmowy z moimi kierowcami powiedziałem wprost, że nie będziemy siedzieć tutaj razem kilka godzin i analizować nagrania z wyścigu, by wskazać winnego całej tej sytuacji, jaka miała miejsce w końcówce wyścigu. Trzeba przyznać, że mieliśmy sporo szczęścia, choć zawsze szkoda straconych kilku dodatkowych punktów. Koniec końców obydwa nasze bolidy dojechały w punktach, co nas bardzo cieszy."

"Nasi kierowcy szanują się i mają ze sobą bardzo dobry kontakt, dlatego też musimy panować nad takimi sytuacjami, żeby relacje wewnątrz zespołu nie poległy gwałtownemu pogorszeniu."

Według szefa zespołu Haas poważna rozmowa z kierowcami może ostudzić ich temperament, jednak w praktyce wcale nie musi być tak kolorowo, jeżeli znowu na torze dojdzie między kierowcami do bezpośredniej walki, która może okazać się o wiele poważniejsza w skutkach.

"Podczas naszej rozmowy doszliśmy do porozumienia z obydwoma kierowcami, dzięki czemu atmosfera w zespole została oczyszczona z wszelakich niedomówień."

"To jest jednak Formuła 1, tu kierowcy idą na żywioł i walczą ze sobą na milimetry, więc nie wykluczam, że w przyszłości może dojść do jeszcze kilku poważnych rozmów z moimi kierowcami. Na razie jednak skupiamy się na kolejnym wyścigu, z którego również będziemy chcieli przywieźć solidne punkty, a wydarzenia z Hiszpanii puszczamy już w niepamięć" - podsumował szef zespołu Haas.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone