Gunther Steiner: Decyzję w sprawie drugiego kierowcy podejmiemy w przyszłym tygodniu

Szef zespołu Haas w rozmowie z meinsportpodcast.de przyznał, że ekipa Haas podejmie ostateczną decyzję w sprawie obsady drugiego fotela w przyszłym tygodniu, a wybór zapadnie między Hulkenbergiem a Grosjeanem.

Tegoroczny sezon transferowy w F1 powoli dobiega końca. Cały czas nie wiadomo, kto będzie partnerem zespołowym Kevina Magnussena w zespole Haas oraz, czy Antonio Giovinazzi pozostanie w ekipie Alfa Romeo. Pod dużym znakiem zapytania jest również aktualnie drugi fotel w Red Bullu. Kto będzie partnerował w sezonie 2020 Maxowi Verstappenowi? Tego dowiemy się po wyścigu w Austin – informuje dr Helmut Marko.

W środę szef zespołu Haas, Gunther Steiner, był gościem meinsportpodcast.de. Podczas rozmowy nie mogło zabraknąć pytań odnośnie przyszłego sezonu i wyboru partnera zespołowego dla Kevina Magnussena. Włoch potwierdził podczas dyskusji, że w grze są aktualnie dwa nazwiska: Hulkenberg i Grosjean, a decyzja w sprawie obsady drugiego fotela w zespole zostanie ogłoszona prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

"Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to oficjalna decyzja zespołu pojawi się już w przyszłym tygodniu, czyli przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego w Singapurze. W grze są dwa nazwiska Grosjean i Hulkenberg. Mamy nadzieje, że podejmiemy dobrą decyzję, która wkrótce przyniesie pozytywne skutki" - powiedział Gunther Steiner.

W rozmowie poruszony został również temat nowego sponsora tytularnego zespołu: "Jeśli jest jakaś firma, która chciałaby nas sponsorować, to chętnie wejdziemy we współpracę. Dobrze mieć solidnego partnera, który wspiera cię finansowo, ale również damy sobie radę bez sponsora tytularnego. Mimo wszystko jesteśmy otwarci na wszelakie formy współpracy."

W innej rozmowie Gunther Steiner obszerniej wypowiedział się na temat całej procedury związanej z wyborem drugiego kierowcy na sezon 2020. Steiner zaznacza również, że obecne i przyszłe wyniki Grosjeana nie będą miały wpływu na decyzję zespołu, ponieważ zespół wie, na co stać francuskiego kierowcę.

"Decyzja w sprawie obsady drugiego fotela w naszym zespole jest bardzo trudna. Gdyby tak nie było, to porozumienie z którymś z kierowców byłoby natychmiast zawarte. W tym momencie zastanawiamy się, która opcja będzie dla nas najkorzystniejsza."

"Cały czas jestem w kontakcie z Genem Haasem, z którym debatujemy na temat przyszłorocznego składu. Do niego właśnie należy ocena moich opinii. Musimy podjąć decyzję idealną dla zespołu, a nie dla nas. Musimy wyciągnąć wszystkie za i przeciw i podjąć odpowiednią decyzję, która mam nadzieję, będzie trafna. Nie możemy spieszyć się z decyzją. Pośpiech nie jest najlepszym doradcą w takich kwestiach."

"Tegoroczny rynek transferowy jest o wiele spokojniejszy od poprzedniego. Trudno podjąć taką decyzję w krótkim czasie, dlatego trwa to już tyle czasu."

"Dobrze znamy Grosjeana, ale nie będziemy go oceniać z bieżących wyników, które niewątpliwie muszą zostać poprawione. Grosjean wielokrotnie pokazał swój potencjał, co może być jego mocną stroną w negocjacjach. Musimy wraz z zespołem zdecydować, czy zostajemy przy tym, co jest, czy idziemy w stronę czegoś nowego. Hulkenberg jest również świetnym kierowcą, który jednak nie miał szans wykazać się w konkurencyjnym bolidzie. To naprawdę ciężka decyzja dla nas" - podsumował szef zespołu Haas.