Formuła 1

Gunther Steiner - Haas F1 Team

Guenther Steiner: Zareagowaliśmy zbyt późno

Szef amerykańskiego zespołu Haas, Guenther Steiner przyznaje, że ogólna koncepcja poprawek aerodynamicznych, jakie przygotowano do wprowadzenia w bolidach w trakcie tegorocznego sezonu, poszła w nieodpowiednim kierunku.

Pierwsze poprawki zostały wprowadzone podczas Grand Prix Hiszpanii. Mimo tego, że nie spełnił oczekiwań, Romain Grosjean i Kevin Magnussen ścigali się bolidami w tej konfiguracji aż do GP Austrii, kiedy to Francuz zdecydował się na powrót do oryginalnych ustawień z pierwszego wyścigu sezonu. Zmiana ta przyniosła widoczne korzyści, a zespół postanowił w końcu odrzucić wadliwy pakiet poprawek.

"Zrobiłbym coś innego po wprowadzeniu ulepszeń w Barcelonie. Słuchałbym uważniej swoich kierowców i był bardziej samokrytyczny" – powiedział Steiner.

Rok temu zespół Haas zajmował piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Ten sezon zakończą na dziewiątej, przedostatniej lokacie.

"Podczas letniej przerwy zaczęliśmy reagować na pracę nad bolidem na przyszły rok, aby uniknąć błędów obecnych błędów. Nie chcemy ich powtarzać. Po prostu idziemy do przodu, analizujemy i ciężko pracujemy nad samochodem na sezon 2020" - dodał.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone