Formuła 1

Romain Grosjean - Haas F1 Team / © Haas F1

Günther Steiner: Możemy pokonać Renault na torze lub w sądzie

Amerykański zespół Haas ma dwie szanse na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji konstruktorów - jedną z nich jest wyprzedzenie francuskiego zespołu Renault na torze, a drugą w sądzie.

Dużą szansą dla Amerykanów jest apelacja przeciwko dyskwalifikacji Romaina Grosjeana w wyścigu na torze Monza, gdzie Francuz zajął szóstą pozycję. Przypomnijmy, że po wyścigu we Włoszech Renault zgłosiło protest na zespół Haas, powodem takiego stanu rzeczy miała być nieregulaminowa podłoga (niezgodna z regulacja techniczną wydana przez FIA w lipcu bieżącego roku) w bolidzie francuskiego kierowcy. 5 września zespół Haas złożył odwołanie od tej decyzji, a 1 listopada w Paryżu sąd apelacyjny rozpatrzy odwołanie zespołu.

Szef zespołu Gunther Steiner twierdzi, że nawet, jeśli apelacja zostanie odrzucona, to zespół ma szanse pokonać Renault na torze.

Mamy dwie szanse na wyprzedzenie zespołu Renault, jedną z opcji jest pozytywne rozpatrzenie apelacji w sądzie, natomiast drugą z opcji jest pokonanie Francuzów na torze. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać w obu przypadkach. Do końca sezonu mamy pięć wyścigów, więc mamy szanse zdobyć dużo punktów. Jesteśmy w dobrym nastroju przed końcówką sezonu i będziemy walczyć z całych sił, by zdobyć czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktów - powiedział szef zespołu Haas, Gunther Steiner.

Szef amerykańskiego zespołu odniósł się również do ubiegłotygodniowej decyzji w sprawie składu kierowców na sezon 2019.

Decyzja o zatrzymaniu Grosjeana i Magnussena w zespole była najlepszą decyzją, jaką mogliśmy podjąć na ten moment. Każdy z kierowców wie co ma robić i co jest naszym celem w tym sezonie. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra i powinna wpłynąć na formę naszego zespołu - dodaje Gunther Steiner.

Przed weekendem wyścigowym na torze Suzuka, zespół Haas zajmuje piątą lokatę w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem osiemdziesięciu oczek. Ich strata do czwartego miejsca zajmowanego przez zespół Renault wynosi jedenaście punktów.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone