Günther Steiner: GP Francji było naszym najgorszym wyścigiem w historii

Gunther Steiner po zakończeniu wyścigu na torze Paul Ricard przyznał, że był to najgorszy weekend w historii zespołu Haas.

Zespół Haas w tym sezonie zmaga się dużymi problemami, które nie dotyczą tylko słabej współpracy opon z tegoroczną konstrukcją samochodu. Ostatnie dwa wyścigi to w wykonaniu tej ekipy totalna katastrofa. We Francji wyścigu nie ukończył Romain Grosjean, a Kevin Magnussen dojechał do mety jedynie przed duetem kierowców Williamsa. W Kanadzie Duńczyk był siedemnasty, a jego zespołowy partner czternasty.

Ekipa pod przywództwem Gunthera Steinera miała w tym sezonie kolejny raz walczyć o prym w drugiej części stawki. Aktualnie amerykański zespół jest jedynie lepszy od ekipy Williamsa, zajmując przedostatnią pozycję z dorobkiem szesnastu punktów. Szef zespołu nie może być więc zadowolony z ostatniego wyścigu.

Weekend na torze Paul Ricard był najgorszym weekendem wyścigowym w historii naszego zespołu. Musimy szybko dowiedzieć się, co dzieje się z naszymi bolidami, ponieważ chcemy w tym sezonie ponownie walczyć o czwartą pozycję wśród konstruktorów. Jeżeli nie uda nam się zdiagnozować problemu i znaleźć rozwiązania z obecnej sytuacji, to będziemy zmuszeni rozpocząć prace nad nowym samochodem” - powiedział Gunther Steiner.

Swojego niezadowolenia z obecnych wyników i ostatniego wyścigu nie kryją również kierowcy tego zespołu: Romain Grosjean i Kevin Magnussen.

Byliśmy niesamowicie wolni w ostatnich wyścigach. Musimy szybko zbadać i poznać genezę tego problemu, ponieważ nasza forma jest aktualnie bardzo kiepska. Ciężko było mi wycofać się z mojego domowego wyścigu, ale i tak nie jechaliśmy blisko punktów” - powiedział Romain Grosjean.

Ciężko jest cokolwiek powiedzieć o naszej formie i wynikach. Wiedzieliśmy, że weekend we Francji będzie ciężki. Liczyliśmy się z tym, że kwalifikacje będą dla nas dość ciężkie, ale odbijemy sobie to niedzielne dobrym tempem. Niestety tak nie było. Przejechałem cały wyścig w beznadziejnym tempie, który jest naszym problemem. Musimy szybko zdiagnozować nasz problem, ponieważ rywale nam uciekają” - powiedział Kevin Magnussen.