Formuła 1

Romain Grosjean - Haas F1 Team

Grosjean zdezorientowany po wypadnięciu z toru podczas okrążenia w Q3

Romain Grosjean stracił możliwość i nie zdołał powalczyć o najlepszą pozycję w swoich tegorocznych startach, po wypadnięciu z toru na początku finałowej sesji kwalifikacyjnej do GP Francji.

Francuzki kierowca przez cały weekend prezentował bardzo dobre tempo na torze Paul Ricard, plasując się w dwóch pierwszych sesjach treningów w czołowej dziesiątce, a także w kwalifikacjach, w których awansował do finałowego starcia o pole position.

Podobnie, jak poprzednie sesje, także i Q3 Grosjean rozpoczął bardzo dobrze, jednak utrata przyczepności na wyjściu z trzeciego zakrętu spowodowała poślizg i wypadnięcie z toru, co wykluczyło jego powrót do walki w sobotnie popołudnie.

Wjechałem w trzeci zakręt i straciłem przyczepność tyłu. Nie ma żadnego oczywistego powodu, więc zbadamy cała sprawę, aby zrozumieć nieco więcej - tłumaczył po kwalifikacjach Romain Grosjean.

Robiłem tak już wcześniej, więc trochę to dziwne oraz frustrujące.

Nie mamy szczęścia od Australii - przyznał Francuz. Miałem nadzieję, że ten weekend będzie przebiegał sprawnie, jednak tak się nie stało. Nie tego oczekiwaliśmy.

Jednak wyścig jest jutro i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wrócić na właściwy tor i wywalczyć siódmą lokatę, na której powinniśmy się zakwalifikować.

Romain Grosjean do Grand Prix Francji na torze Paul Ricard ustawi się na dziesiątym polu startowym tuż obok swojego zespołowego kolegi, który wystartuje z dziewiątej lokaty.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone