Formuła 1

Romain Grosjean - Haas F1 Team

Grosjean ukarany za kolizję z Leclerkiem podczas GP Stanów Zjednoczonych

Romain Grosjean z zespołu Haas F1 otrzymał karę cofnięcia o trzy lokaty na starcie do Grand Prix Meksyku oraz jeden punkt karny, co zbliżyło go do automatycznego wykluczenia z jednego wyścigu.

Po starcie z ósmego pola, Francuz nie zdołał uniknąć kolizji na pierwszym okrążeniu i po zblokowaniu opon uderzył w bolid Charlesa Leclerca, co zakończyło się jego obrotem i przedwczesnym zjazdem do boksów.

Monakijczyk powrócił do rywalizacji, jednak po przejechaniu trzydziestu jeden okrążeń wycofał się z rywalizacji. Walkę na torze odpuścił sobie także sam winny, który pokonał jedynie dwa kółka.

Sędziowie podczas rywalizacji zdecydowali, że kolizja pomiędzy kierowcami Haasa i Saubera zostanie zbadana po zakończeniu wyścigu, co zakończyło się finalnie karą dla Grosjeana w postaci cofnięcia o trzy lokaty na starcie do GP Meksyku oraz nałożeniem jednego punktu karnego.

To oznacza, że francuski kierowca ma na swoim koncie już dziesięć punktów karnych i na jedynie dwa zbliżył się do granicy, która automatycznie wykluczy go z kolejnego Grand Prix, jeśli zrówna się lub przekroczy dwanaście oczek.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone