Formuła 1

Romain Grosjean - Haas F1 Team

Grosjean po potrąceniu świszcza: Jestem zdziwiony, że go wcześniej nie usunęli

Romain Grosjean podczas drugiej sesji treningowej zaliczył niezbyt przyjemną przygodę. Francuz na prostej startowej potrącił świszcza i jak sam przyznał był zdziwiony, że nie został usunięty z toru, po tym jak wcześniej wielokrotnie pokazywany był w przekazie telewizyjnym.

W wyniku zderzenia, do którego doszło na prostej wiodącej do ostatniej szykany, przedni spojler w aucie zespołu Haas został poważnie zniszczony. Nie jest to dobra informacja, ponieważ ekipa przywiozła na GP Kanady pakiet ulepszeń aerodynamicznych, a co za tym idzie nie ma wielu części zapasowych. Na szczęście Romain Grosjean ma jeszcze jedno nowe przednie skrzydło.

To było duże uderzenie, wielkie zwierzę. Trochę rozczarowuje fakt, że przed rozpoczęciem sesji pokazali tego świszcza w telewizji, znajdował się tuż obok trzynastego zakrętu. Właśnie tam go potrąciłem. Zaskoczyło mnie to, że go nie usunęli. Wielka szkoda tego zwierzęcia, ale także naszego przedniego spojlera, ponieważ nie mamy wielu części zapasowych – relacjonował Francuz.

Gdyby do tego doszło w wyścigu, to uszkodzenia byłoby zbyt duże, aby można było dalej brać w nim udział.

Pomimo niezbyt przyjemnej przygody Romain Grosjean ma za sobą całkiem obiecującą drugą sesję treningową. Uzyskał siódmy czas i był najszybszym kierowcą spoza „wielkiej szóstki” reprezentującej ekipy Mercedesa, Ferrari oraz Red Bulla.

Siódma pozycja to właśnie takie miejsce, na którym chcielibyśmy być. Auto prowadziło się bardzo dobrze, poprawki także się sprawdziły. Szczególnie cieszy mnie zachowanie przodu maszyny, mamy więcej docisku. Jeszcze jest kilka rzeczy, które możemy poprawić na jutro, ale ogólnie byłem zadowolony – wyjaśnił.

Romain Grosjean jest jedynym kierowcą obok Siergieja Sirotkina, który w tym sezonie jeszcze nie zdobywał punktów. Jeśli uniknie bliskich spotkań ze świszczami, to być może wreszcie opuści to grono.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone