Formuła 1

Romain Grosjean - Haas F1 Team

Grosjean: Nasz wyścig został zniszczonym w czarty zakręcie

Romain Grosjean z zespołu Haas już w czwartym zakręcie pierwszego okrążenia zakończył wyścig w Grand Prix Rosji, czego powodem była kolizja z kierowcą Alfy Romeo.

Dziewiąta lokata wywalczona w kwalifikacjach i start z ósmego pola, po karze dla Maxa Verstappena, zapowiadało dobry wyścig dla Romaina Grosjeana i walkę o punkty. Tak się jednak nie stało i już czwarty zakręt okazał się pułapką dla francuskiego kierowcy.

Grosjean na hamowaniu do czwartego zakrętu, znalazł się po zewnętrznej i próbując utrzymać się na torze, zacieśnił przejazd, co skutkowało uderzeniem w bolid Giovinazziego, który nie miał dokąd uciec z powodu jadącego po prawej stronie Ricciardo.

Francuz finalnie wypadł z toru i z impetem uderzył bokiem bolidu w bandę, co przedwcześnie wykluczyło go z wyścigu. Po całym zajściu przyznał, że zespół pracował bardzo ciężko, aby znaleźć się na tak wysokiej pozycji, a wszystko zostało zaprzepaszczone już na pierwszym okrążeniu.

"Nie ma wiele do powiedzenia, nagranie jest dość wyraźne" - powiedział Romain Grosjean.

"Przez cały weekend bardzo ciężko pracowaliśmy i dysponowaliśmy konkurencyjnym samochodem - chcieliśmy zdobyć punkty. Była nad nami duża presja, aby dostać się do Q3, we wczorajszych kwalifikacjach i nie wiemy, jak często będziemy mieli takie szanse."

"Oczywiście nasz wyścig został zniszczony w czarty zakręcie. Nie miałem szans, aby zareagować."

"To trochę rozczarowujące popołudnie, ponieważ czułem, że to był weekend, w którym mogliśmy zdobyć punkty. Odpadnięcie na pierwszym okrążeniu jest bardzo trudne" - dodał Francuz.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone