Grand Prix Monako całkowicie anulowane

Grand Prix Monako całkowicie anulowane

Organizatorzy Grand Prix Monako poinformowali, że tegoroczna edycja wyścigu na ulicach Monte Carlo została całkowicie odwołana z powodu koronawirusa.

Wcześniej Formuła 1 wydała oświadczenie, w którym zawarto, że zarówno GP Monako, jak i Hiszpanii oraz Holandii zostaną przesunięte. Niemniej jednak w czwartkowy wieczór Automobilklub Monako podał do wiadomości, że Grand Prix Formuły 1 oraz poprzedzające Grand Prix Historyczne zostaną całkowicie anulowane.

"Obecna sytuacja związana z ogólnoświatową pandemią i jej nieznaną ścieżką ewolucji, brak zrozumienia co do jej wpływu na Mistrzostwa Świata F1 2020, niepewność co do udziału zespołów, konsekwencje w postaci ograniczeń przyjętych przez różne rządy na całym świecie, ograniczenia dostępu do Księstwa Monako, presja na wszystkie zaangażowane przedsiębiorstwa, ich oddany personel, który nie jest w stanie wykonać niezbędnych instalacji, dostępność siły roboczej i wolontariuszy (ponad 1500) potrzebnych do zrealizowania imprez - to wszystko ma wpływ na całość sytuacji, która obecnie nie jest już do wytrzymania."

"W wyniku tego, po dokładnym rozważeniu powagi kryzysu na całym świecie, z wielkim smutkiem Zarząd Automobile Club de Monaco podjął decyzję o anulowaniu 12. Historycznego Grand Prix Monako (8-10 maja) oraz 78. Grand Prix Monako Formuły 1, rundy Mistrzostw Świata FIA (21-24 maja)."

"Chcemy wyrazić szczere ubolewanie, że tych dwóch wydarzeń nie można przełożyć i pod żadnym pozorem nie będzie można ich zorganizować w tym roku" - podano w oficjalnym oświadczeniu.

Oznacza to, że Grand Prix Monako nie pojawi się w kalendarzu Formuły 1 po raz pierwszy od 1954 roku.