Formuła 1

Grand Prix Monaco. Kulisy najwspanialszego wyścigu F1 na świecie

Grand Prix Monaco. Kulisy najwspanialszego wyścigu F1 na świecie

Książka "Grand Prix Monaco. Kulisy najwspanialszego wyścigu F1 na świecie" będzie miała swoją premierę 6 maja, a dwa tygodnie później kierowcy F1 staną w szranki na ulicach Księstwa Monako, aby mierzyć się ze sobą nawzajem, a także bardzo wymagającą uliczną pętlą.

Kiedy myślisz o Formule 1, myślisz o Monako. Raz w roku ekskluzywne jachty cumują w porcie, gwiazdy zasiadają na trybunach, luksusowe samochody sportowe wypełniają ulice, a tysiące ludzi z całego świata zbiera się po to, aby obejrzeć największy, najważniejszy i jeden z najstarszych wyścigów w historii sportów motorowych.

Monako jest efektowne, prestiżowe i uwodzicielskie. Dla kierowców jest to najbardziej wymagający wyścig roku. Wąskie uliczki, ciasne zakręty i ostre wzniesienia sprawiają, że jest to ostateczny sprawdzian umiejętności jazdy. Jest fizycznie i psychicznie ekstremalnie wyczerpujący.

Ten wyścig nie istnieje już w dawnej formie, ale wciąż pozostaje klejnotem w koronie każdego kierowcy Formuły 1. Po prostu nie ma drugiego takiego na świecie. Wygraj w Monako, a twoje imię zostanie zapisane w historii na zawsze.

Na kartach tej książki dołączycie do takich gwiazd jak Graham Hill, Jackie Stewart, Ayrton Senna, Alain Prost, Michael Schumacher czy Lewis Hamilton.

Dzięki ekskluzywnym wywiadom i spostrzeżeniom kierowców F1 wielokrotnie nagradzany pisarz sportowy Malcolm Folley zagląda za kulisy tego kultowego toru, aby odkryć, jak to jest nim żyć i oddychać. Ukazuje wyjątkowy portret toru i odtwarza w ekscytujących detalach niezwykły weekend w Monaco, kiedy wyścig ukończyły tylko trzy samochody.

Opinie o książce:

"Nie ma innego toru, na którym istnieje tak bliski związek pomiędzy możliwością rozbicia się a wygraną. To bardzo cienka linia, ale to jest właśnie największe wyzwanie" - Niki Lauda.

"Grand Prix w Monako jest mityczne. To prawdziwy sprawdzian siły dla kierowców. Tam dowiadujemy się, jak bardzo jesteśmy szaleni" - Olivier Panis.

"Tak wiele wspaniałych nazwisk przeszło do legendy toru w Monako, ale najfajniejszą rzeczą w tym wszystkim jest to, że... wciąż pozwalają nam się tutaj ścigać!" - Lewis Hamilton.

"Pomyśl o tym wyścigu tak: kiedy jedziecie szybkim pociągiem, patrzycie przez okno i widzicie pociąg pędzący w przeciwnym kierunku, odruchowo odskakujecie, mimo iż stoicie za szybą... Właśnie takie jest odczucie prędkości w Monaco" - Damon Hill.

Premiera książki 6 maja, jednak możecie nieco wcześniej zapoznać się z tą ciekawą pozycją na rynku książek związanych ze sportem motorowym. Wydawnictwo Arena przygotowało dla Was przedsprzedaż książki, którą będzie mogli pozyskać już od 16 kwietnia.

Książkę w przedsprzedaży możecie zamówić TUTAJ >>

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone