Grand Prix Hiszpanii pozostaje w kalendarzu F1 na sezon 2020

Grand Prix Hiszpanii pozostanie w kalendarzu Formuły 1 w sezonie 2020. Umowa zawarta z rządem i Automobilklubem Katalonii oraz Radą Miasta Montmelo została podpisana na jeden sezon.

Hiszpania jest obecna w kalendarzu Formuły 1 od 1951 roku - wówczas wyścigi odbywały się na ulicznym torze Pedralbes, ale dopiero od 1991 roku wyścig ma miejsce na torze Barcelona-Catalunya. Oznacza to, że w przyszłym roku Grand Prix będzie po raz piętnasty organizowane na tym właśnie torze.

Runda pod Barceloną stała się na przestrzeni lat jedną z najpopularniejszych, a w ciągu ostatnich trzech lat przed Grand Prix przewinęło się ponad 510 tys widzów. W 2019 roku wydarzenie wygenerowało 163 mln euro.

"Decyzja o kontynuacji organizowania sportu w Hiszpanii, który posiada wielką tradycję sportów motorowych, jest częścią naszej strategii utrzymania europejskich korzeni Formuły 1, a która także rozszerza się na nowe terytoria" - powiedział Chasey Carey, dyrektor generalny Formuły 1.

"Chęć promotorów bycia częścią Formuły 1 w 2020 jest dowodem, że nasz sport jest katalizatorem dla organizacji światowej klasy imprez, a także ma pozytywny wpływ na gospodarkę obszaru."

Z czasem okaże się jednak czy Formuła 1 zdecyduje się przedłużyć kontrakt z Hiszpanią na kolejne lata. Rozmowy będą kontynuowane, co potwierdził Chasey Carey. Aktualnie umowa została przedłużona tylko na następny sezon.