GP Rosji zostanie przeniesione od sezonu 2021 do Sankt Petersburga?

Wiele wskazuje na to, że od sezonu 2021 GP Rosji zmieni swoją lokalizację. Jak informuje Daily Mail, wyścig może zostać przeniesiony do Sankt Petersburga, gdzie trwa aktualnie budowa nowego toru wyścigowego. Zwolennikiem takiego pomysłu ma być zarówno Liberty Media, jak i Władimir Putin.

GP Rosji odbywa się nieprzerwanie od sezonu 2014 na ulicznym torze w Soczi, który ma obowiązującą umowę z F1 do końca 2025 roku. Według oficjalnych planów wokół toru wkrótce mają rozpocząć się dość duże prace modernizacyjne, które wpłyną na długość toru Sochi Autodrom. Jak informuje serwis RaceFans.net, prace modernizacyjne spowodują, że nitka toru będzie wynosić około dwóch kilometrów, co całkowicie wykreśla ten obiekt z kalendarza F1.

Nową lokalizacją GP Rosji może być nowy tor, który powstaje niedaleko Sankt Petersburga. Nieoficjalnie mówi się, że Liberty Media jest przychylnie nastawiona do tego pomysłu, a całą inwestycję i pomysł ma również popierać sam Władimir Putin. Prace związane z budową obiektu są już na dość zaawansowanym poziomie. Tor budowany przez Yuriego Kovalchuka ma być torem stricte wyścigowym i nie ma mieć nic wspólnego z obiektem ulicznym.

Promotor GP Rosji rozgrywanego na obiekcie w Soczi odmówił komentarza w tej sprawie, co może jeszcze bardziej potwierdzać trafność tej informacji.

Nie tak dawno pojawił się pomysł, aby obiekt w Soczi został wyposażony w sztuczne oświetlenie, co pozwalałoby rozgrywać na tym torze nocne wyścigi, ale ostatecznie wycofywano się z tego pomysłu. Wiele wskazuje więc na to, że od sezonu 2021 w kalendarzu pojawi się nowy obiekt, który miał wkroczyć do kalendarza F1 jeszcze za czasów Berniego Ecclestone'a, dużego zwolennika wprowadzenia Sankt Petersburga do Formuły 1.