Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

GP Kanady: Trzeci trening także dla Maxa Verstappena

Holender był najszybszy we wszystkich trzech sesjach treningowych przed GP Kanady. Sebastian Vettel uplasował się na drugiej pozycji, a pierwszą trójkę uzupełnił Kimi Raikkonen z Ferrari.

Marcus Ericsson był pierwszym kierowcą, który opuścił aleję serwisową i wyjechał na tradycyjne okrążenie instalacyjne. Wkrótce podobnie jak pozostali zawodnicy wrócił do swojego garażu.

Jako pierwszy na wykonanie okrążenia pomiarowego zdecydował się Kimi Raikkonen. Fin na mieszance hiper miękkiej uzyskał dość konkurencyjny czas 1:12,931. Mając czysty tor mógł pozwolić sobie na podjęcie nieco większego ryzyka. Co ciekawe jego kolega z ekipy uzyskał słabszy o 0,237 sekundy wynik otwarcia sesji.

Po nieco dłuższej chwili Kimi Raikkonen wyraźnie poprawił swój rezultat i zszedł do poziomu 1:12,359 sekundy.

Po piętnastu minutach treningu dość niebezpieczną przygodę zaliczył Stoffel Vandoorne. Belg zablokował hamulce przed trzecim zakrętem i znalazł się w bardzo wąskiej drodze ewakuacyjnej. Skorzystał z pełni swych umiejętności, aby zawrócić i pomknął do alei serwisowej.

Gdy wywieszono zielone flagi po tym incydencie, Sebastian Vettel poprawił czas Kimiego Raikkonena o 0,124 sekundy. To właśnie reprezentanci Ferrari dyktowali tempo na początku trzeciej sesji treningowej. Jednak to oni jako jedyni z czołówki korzystali z opon hiper miękkich. Zawodnicy Mercedesa oraz Daniel Ricciardo używali mieszanki ultra miękkiej.

Po kilku okrążeniach pomiarowych Lewis Hamilton uzyskał czas słabszy zaledwie o 0,066 sekundy od Sebastiana Vettela. Brytyjczyk zająłby pierwszą pozycję w zestawieniu, gdyby nie drobny błąd w trzecim sektorze.

Dwadzieścia minut przed końcem trzeciej sesji treningowej, kierowcy wyjechali na tor na świeżych kompletach opon hiper miękkich. Kimi Raikkonen jako pierwszy zawodnik zszedł poniżej beriery 1 minuty i 12 sekund. Jego wynik o 0,115 sekundy poprawił Sebastian Vettel. Daniel Ricciardo pomimo rekordu w pierwszym sektorze, na mecie tracił aż 0,505 sekundy do najlepszego rezultatu.

Wydawało się, że reprezentanci Ferrari mają wyraźną przewagę, lecz z pewnych złudzeń wyleczył wszystkich Lewis Hamilton. Brytyjczyk mimo problemów w trzecim sektorze był wolniejszy poniżej 0,1 sekundy od Sebastiana Vettela.

Tym większym zaskoczeniem było to, że Max Verstappen, bez rekordu w żądnym sektorze ustanowił najlepszy czas treningu – 1:11,599 sekundy.

Najlepszym kierowcą spoza pierwszej szóstki był Sergio Perez z Force India. Tuż za nim znalazł się Nico Hulkenberg, Romain Grosjean, a pierwszą dziesiątkę zamknął Stoffel Vandoorne.

O godzinie dwudziestej czasu polskiego rozpocznie się sesja kwalifikacyjna do GP Kanady.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone