GP Holandii, Hiszpanii i Monako przeniesione

GP Holandii, Hiszpanii i Monako przeniesione

Sytuacja z rozprzestrzeniającym się koronawirusem nadal jest niebezpieczna i niepewna, dlatego trzech promotorów podjęło środki ostrożności i po rozmowach z FIA zadecydowano o przełożeniu Grand Prix Holandii, Hiszpanii oraz Monako.

Głównym powodem takiej decyzji jest zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa podróżującym pracownikom, uczestnikom i kibicom. Formuła 1 nie chciałaby doświadczyć powtórzenia się sytuacji z Australii, poza tym aktualny stan w Europie jest o wiele gorszy, a Stary Kontynent jest obecnie głównym epicentrum koronawirusa.

Formuła 1 i FIA nadal ściśle współpracują z zainteresowanymi organizatorami i lokalnymi władzami, monitorując aktualną sytuację. Zlokalizowanie potencjalnych, alternatywnych dat w ciągu roku dla każdego Grand Prix będzie wymagało odpowiedniej ilości czasu, gdy tylko sytuacja się poprawi.

Formuła 1 i FIA spodziewają się rozpocząć sezon 2020 w momencie, kiedy warunki staną się o wiele bezpieczniejsze, prawdopodobnie w czerwcu i nadal będzie monitorować sytuację z COVID-19.