Formuła 1

Antonio Giovinazzi - Alfa Romeo Racing

Giovinazzi o C38: Bardzo dobry pod kilkoma względami, choć są pewne problemy

"Debiutujący" w tym sezonie w Formule 1 Antonio Giovinazzi, nie kryje swojego zadowolenia po pierwszych jazdach tegoroczną maszyną C38 ekipy Alfa Romeo Racing. Włoski kierowca podczas wtorkowych jazd zdołał wykręcić czas 1:19.312, który dał mu piątą lokatę.

Giovinazzi przyznał, że zespół zrealizował wszystkie postawione sobie cele, a Włoch pokonał w sumie 101. okrążeń.

"Dziś miałem szansę oficjalnie zadebiutować w najnowszej konstrukcji zespołu i jestem bardzo zadowolony po dzisiejszych jazdach. Jeżeli mamy porównać ten model do zeszłorocznego, zespołu Sauber, to według mnie tegoroczna konstrukcja jest o wiele lepsza pod kilkoma względami" - powiedział Antonio Giovinazzi.

Mimo pozytywnych wrażeń Włoski kierowca dostrzega też pewne problemy, które ma nadzieję uda się rozwiązać jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

"Bolid jest bardzo dobry pod kilkoma względami, ale dostrzegam też pewne problemy, które musimy rozwiązać jeszcze przed startem sezonu. Jednym z nich jest utrzymanie się tuż za poprzedzającym bolidem."

Włoch, zapytany o atmosferę w zespole stwierdził, że jest fantastyczna, a partnerowanie w zespole z takim kierowcą, jakim jest Kimi Raikkonen, to dla niego coś niesamowitego i ma nadzieję wiele nauczyć się od mistrza świata z sezonu 2007.

"Atmosfera w zespole jest wspaniała, nie mogła by być naprawdę lepsza i na pewno wpłynie na rozwój zespołu w trakcie sezonu. Możliwość posiadania takiego partnera zespołowego, jak Kimi to wspaniała sprawa. Obserwowałem go wczoraj na torze i słuchałem przez radio i jestem przez to bogatszy o kolejne doświadczenia, które mam nadzieję, będę zbierał w dalszym ciągu w reszcie sezonu dzięki współpracy z Kimim" - dodał Włoch.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone