Formuła 1

George Russell - ROKiT Williams Racing

George Russell: Samochód dzisiaj odżył

George Russell po raz pierwszy w tym sezonie miał realne szanse na awans do drugiego segmentu kwalifikacji. Choć do tego zabrakło niewiele ponad 5 setnych sekundy, tak Brytyjczyk poczuł, że jego Williams prowadzi się znacznie lepiej niż w poprzednich rundach.

Ostatnie sezony dla zespołu z Grove to drastyczny spadek formy. Tegoroczne mistrzostwa są swoistym apogeum, gdyż George Russell oraz Robert Kubica zazwyczaj znajdują się w ogonie stawki. Mimo to zespół stara się robić, co może i przywozi różnego rodzaju poprawki. Te sprowadzone na tor Hungaroring chyba zaczynają wreszcie działać.

Potwierdzeniem tych słów jest rezultat George’a Russella. Brytyjczyk spisał się bardzo dobrze w sesji kwalifikacyjnej, w której zajął szesnaste miejsce i był bliski awansu do Q2. Jak sam przyznał, jego Williams prowadził się dzisiaj bardzo dobrze.

"Jest to najlepszy mój występ za kierownicą samochodu Williamsa" – mówił po kwalifikacjach George Russell. "Samochód naprawdę dzisiaj odżył."

"Przed tym weekendem czuliśmy, że w poprzednich rundach nie doprowadzaliśmy opon w perfekcyjne okno pracy i zdecydowaliśmy się zastosować inne podejście oraz spróbować różnych rzeczy. Tak, jak wspomniałem wczoraj, był to bardzo produktywny dzień. Te opony są zdradliwe, ale kiedy doprowadzisz do momentu, w którym zaczną pracować, walczysz zupełnie innym samochodem."

George Russell dodał, że dobry rezultat Williamsa na Węgrzech jest ulgą dla zespołu, który w tym sezonie zmaga się z wieloma problemami. Brytyjczyk pochwalił ich więc za owocną pracę w fabryce.

"Absolutnie, w samochodzie czułem się świetnie. Zapominając już o oponach, naprawdę pokazałem, że prace w fabryce nad aerodynamiką, które miały naprawić problemy napotkane w ciągu ostatnich dwóch lat, naprawdę się opłaciły" – kontynuował Russell.

"Zauważyliśmy duży krok w osiągach i pozytywną rzeczą jest fakt, że mamy więcej poprawek w pozostałej części roku. Dla wszystkich jest to ogromne westchnienie ulgi."

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone