George Russell: Piątkowe treningi na deszczu zapewniły nam cennego doświadczenia

Piątkowe sesje treningowe, mimo deszczowych warunków, okazały się istotne dla zespołu Willams, zwłaszcza, że obaj kierowcy mieli okazję wykonać przejazdy na oponach przejściowych, z których byli bardzo zadowoleni.

"Popołudnie było cięższe, ale udało nam się wykonać kilka okrążeń na oponach miękkich. Kiedy zaczęło mocniej padać, skorzystaliśmy z okazji, aby założyć przejściowe opony i oba samochody przeprowadziły testy właśnie na tej mieszance" - tłumaczył Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy.

"Obaj kierowcy byli zadowoleni z opon przejściowych w mokrych warunkach, jak i ze slicków w wilgotnych warunkach, więc na jutrzejsze prognozy, być może będziemy dobrze przygotowani do trzeciego treningu i kwalifikacji."

"W niedzielę powinno być sucho, ale nadal chłodno, dlatego to prawdopodobne, że okrążenia z końca pierwszego treningu, dadzą kierowcą cenne doświadczenie w warunkach wyścigu."

"Przepisy pozwalają nam na dodatkowe opony w sobotę, dzięki czemu możemy wykonać kilka okrążeń więcej w trzecim treningu niż zazwyczaj. Jeśli pozwolą warunki!"

Dla George'a Russella był to bardzo produktywny dzień, mimo warunków, a tempo bolidu okazało się zadowalające.

"Byłem zadowolony z dzisiejszych przejazdów. Nauczyliśmy się wiele, nawet mimo ograniczonej liczby okrążeń, ze względu na deszcz, ale także na suchej nawierzchni. Przejechaliśmy 40 minut z pakietem aero w pierwszym treningu, aby wszystko skorelować i upewnić się, że wszystko działa tak, jak należy."

"Nie wykonałem wielu okrążeń w drugim treningu, ale nadal była to bardzo intrygująca sesja dla nas. Generalnie, tempo było stosunkowo silnie i myślę, że nauczyliśmy się kilku dobrych rzeczy."