George Russell: Nie potrzebuję robić prezentacji, aby przekonać do siebie Mercedesa

George Russell uważa, że nie musi robić autoprezentacji, aby zdobyć angaż w teamie Mercedes, ponieważ stajnia z Brackley ma wszystkie informacje na jego temat.

Tegoroczny debiutant w Formule 1 po dwunastu wyścigach obecnego sezonu jako jedyny kierowca w stawce nie ma na swoim koncie zdobytych punktów. O ile Russell jest w klasyfikacji generalnej za swoim kolegą z zespołu Robertem Kubicą, to w kwalifikacjach Polak ani razu nie był szybszy od aktualnego mistrza Formuły 2.

Po nieudanym występie Valtteriego Bottasa w wyścigu o Grand Prix Węgier pojawiły się spekulacje, że Fin może opuścić zespół Mercedes po sezonie 2019. W gronie kandydatów do zastąpienia 30-latka najczęściej wymienia się Maxa Verstappena, Estebana Ocona oraz Russella. O ile Toto Wolff potwierdził, że Russell nie jest brany pod uwagę do obsadzenia fotela w ekipie mistrzów świata na przyszły rok, tak Formuła 1 już nieraz widziała takie historie.

21-latek w poprzednim roku zasłynął z tego, iż zrobił autoprezentację w programie Powerpoint, aby przekonać stajnię z Grove do podpisania z nim umowy na sezon 2019. Prezentacja była tak dobra, że Williams podpisał kontrakt z juniorem niemieckiej marki na trzy lata. George przyznał jednak, że nie zastosowałby podobnej taktyki, jeśli chodziłoby o umowę z Mercedesem.

„Myślę, że nie muszę podawać żadnych informacji na mój temat szefostwu Mercedesa” – przyznał Russell.

„Znam osoby, które podejmują decyzję w sprawie kierowców i wiem, że wiedzą o mnie wszystko, dlatego nie muszę robić prezentacji tak, jak to miało miejsce rok temu, gdy starałem się o miejsce kierowcy w Williamsie”.

„Wiem, że Mercedes wybierze najlepszą opcję dla mnie. Moja przyszłość jest bezpieczna, dzięki czemu mogę skupić się na wykonywaniu swojej pracy najlepiej, jak potrafię” – dodał Brytyjczyk.