Formuła 1

George Russell - ROKiT Williams Racing

George Russell: Nasz zespół ma spory potencjał

George Russell jest optymistycznie nastawiony do pozostałej części sezonu.

Brytyjczyk uważa, że choć Williams ma sporo kłopotów, tak z rundy na rundę jest coraz lepiej. Szczególnie pozytywnie ocenił rywalizację w Barcelonie.

„W tym momencie nasz zespół zmaga się z wieloma problemami, które stopniowo staramy się wyeliminować wspólnymi siłami wraz z inżynierami” - powiedział George Russell.

„Wszystkie dotychczasowe rundy prócz Barcelony nie były zbyt reprezentatywne dla naszego zespołu. W Chinach panowała niska temperatura, przez co cierpiały opony. W Baku wiedzieliśmy, że będzie to dla nas jeden najcięższych weekendów. Dopiero pierwszy europejski wyścig tego sezonu, czyli Barcelona była takim prawdziwym testem dla naszego bolidu. Test wypadł naprawdę pozytywnie, ponieważ od poprzedzającego bolidu dzieliły mnie cztery dziesiąte sekundy”.

Młody brytyjski kierowca jest zdania, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założonym planem, to już pod koniec obecnego sezonu zespół Williams zbliży się do swoich rywali z drugiej części stawki.

„Jeżeli zespół będzie pracował tak ciężko, jak w tym momencie, to bardzo prawdopodobne, że pod koniec tego sezonu uda się zamknąć lukę dzieląca nas od poprzedzających nas zespołów. Jest to bardzo optymistyczny plan, jednak mocno wierzę, że przekłujemy go w rzeczywistość i sprawimy dużą niespodziankę tym, którzy skreślili nas już na początku sezonu” - podsumował Brytyjczyk

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone