Formuła 1

George Russell - Williams / © ROKiT Williams Racing

George Russell: Jestem gotowy na jazdę w Mercedesie

George Russell w Mercedesie? Jak informuje sam zainteresowany, jest on już gotowy na jazdę w najlepszym zespole w stawce.

W dalszym ciągu nie wiadomo, kto będzie partnerem zespołowym Lewisa Hamiltona w sezonie 2020. Najpoważniejszym kandydatem jest oczywiście aktualny kierowca Mercedesa Valtteri Bottas, który jednak musi mocno zapracować na utrzymanie swojego fotela w najlepszym zespole w stawce. Gdyby jednak fiński kierowca nie spełnił oczekiwań Toto Wolffa, to na jego miejsce przymierzany jest Estaban Ocon, który jest również łączony z zespołem Renault. Gotowość do jazdy w zespole Mercedesa wyraził w ostatnich dniach tegoroczny debiutant w F1 George Russell.

"Jeżeli otrzymałbym od Toto Wolffa telefon z zapytaniem, czy jestem gotowy jeździć w zespole Mercedes, odpowiedziałbym, że jestem w stu procentach gotowy. Nie chcę być zależny od wyników Valtteriego. Chciałbym sam udowodnić, że zasługuje na fotel etatowego kierowcy w Mercedesie. Jestem w stu procentach zaangażowany w pracę w zespole Williamsa, ale zaznaczam, że jeżeli dostanę propozycję od Toto Wolffa, to będę gotowy do podjęcia tego wyzwania"- powiedział George Russell.

"Z Mercedesem współpracuję już od dłuższego czasu. Ciągle mam wyznaczane kolejne cele, które skutecznie realizuje. Jestem przekonany, że jeżeli będę ścigał się na odpowiednim poziomie, to powonieniem otrzymać szansę jazdy dla Mercedesa. Kwestia doświadczenia jest tutaj drugorzędną sprawą. Warto zobaczyć, jak radzili sobie na początku Max Verstappen i Charles Leclerc, którzy rozpoczęli starty w topowych zespołach" - podsumował Brytyjczyk.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone