Formuła 1

Robert Kubica - ROKiT Williams Racing / © ROKiT Williams Racing

FW42 pozytywnie zareagował na zmiany w charakterystyce

Robert Kubica obie piątkowe sesje treningowe w Chinach zakończył przed swoim partnerem z zespołu, Georgem Russellem i jak przyznał po zakończonych sesjach, zauważył pewną poprawę w zachowaniu samochodu.

"Samochód wydaje się nieco inny niż podczas dwóch ostatnich weekendów, więc to dobry znak" - powiedział Robert Kubica w Szanghaju.

"Musimy przyjrzeć się danym, aby zrozumieć co trzeba zrobić, ponieważ balans jest inny w porównaniu do poprzednich rund."

"Wprowadziliśmy pewne zmiany, aby lepiej zrozumieć samochód, ale to nie jest tak, że doszło do jakiejś poprawy. Zmieniliśmy coś w charakterystyce auta i wygląda na to, że reakcja jest zupełnie inna."

"Oczywiście na tym torze jest duża podsterowność, która jest po prostu zabójcza, ale musimy zobaczyć jak sytuacja się rozwinie."

Niemniej jednak Polak szybko zakończył swoją pozytywną wypowiedź, kiedy przeszedł do omawiania tempa FW42.

"Pod tym względem, jeśli w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie zrobiliśmy nic, by to zmienić, w ciągu dwunastu godzin tym bardziej nic się nie wydarzy."

W pozytywnym tonie wypowiedział się także George Russell. Brytyjczyk zapytany czy to nowe części, czy może lepsze zrozumienie samochodu przez zespół mają wpływ na jego zachowanie, odpowiedział: "Mamy kilka nowych części, jednak myślę, że to kwestia obu tych czynników."

"Wszyscy rozumiemy samochód, ale myślę, że nie zoptymalizowaliśmy go tak bardzo jak pozostali w poprzednich dwóch wyścigach."

"Tempo na dłuższych przejazdach było przyzwoite, w porównaniu do Racing Point. Wygląda na to, że jesteśmy bliżej, co jest pozytywne bo wszystko idzie we właściwym kierunku."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone