Formuła 1

Daniił Kwiat - Scuderia Toro Rosso

Franz Tost: Daniił zasługuje na kolejną szansę w F1

Szef zespołu Scuderia Toro Rosso, Franz Tost przyznał, że Daniił Kwiat zasługuje na kolejną szansę w najwyższej klasie wyścigowej, aby udowodnić swoją wartość i pokaże, że jest silniejszy, po czasie spędzonym poza rywalizacją.

Rosyjski kierowca do Formuły 1 awansował w 2014 roku, po wywalczeniu tytułu w serii GP3 i po roku startów w ekipie Toro Rosso awansował do Red Bull Racing.

Przygoda Kwiata z głównym zespołem trwała jednak krótko i już w kolejnym roku startów został cofnięty ponownie do Toro Rosso, czego przyczyną były złe wyniki oraz powtarzalne błędy, na które Red Bull nie mógł sobie pozwolić.

Starty rosyjskiego kierowcy w Formule 1 zakończyły się wraz z sezonem 2017, jednak to nie zatrzymało Kwiata przed pozostaniem w najwyższej klasie wyścigowej, co potwierdził kontraktem kierowcy rozwojowego w Ferrari.

Zespół Toro Rosso potwierdził jednak, że Daniił powróci do rywalizacji i będzie bronił barw ekipy w sezonie 2019.

Szef Toro Rosso przyznał, że Kwiat zasługuje na kolejną szansę w F1, po jego ciężkich chwilach, jednak wierzy, że uda mu się pokazać jego fantastyczną naturalną prędkość.

Uważam, że (Daniił - przyp. red.) zasługuje na kolejną szansę w Formule 1. Jest wysoko wykwalifikowanym kierowcą z fantastyczną naturalną prędkością, którą wielokrotnie udowodnił w swojej karierze - przyznał szef zespołu Toro Rosso Franz Tost.

Było kilka trudnych sytuacji, z którymi musiał się zmierzyć w przeszłości, jednak jestem przekonany, że czas z dala od wyścigów pomoże mu wykazać niezaprzeczalne zdolności na torze.

Będzie mocno naciskać aby zapewnić mu dobry pakiet i czuję, że najlepszy wynik dopiero nadejdzie.

Dlatego cieszymy się, że możemy przywitać go z powrotem w naszym zespole, aby wspólnie rozpocząć udany sezon dodał Tost.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone