Formuła 1

Franz Tost - Scuderia Toro Rosso

Franz Tost: Coraz mniej czasu, by poprawić regulamin na sezon 2021

Szef zespołu Toro Rosso Tranz Tost uważa, że władze F1 z każdym dniem mają coraz mniej czasu i opcji na poprawę regulaminu na sezon 2021.

Formuła 1 na sezon 2021 planuje wprowadzanie kilku istotnych regulacji pod kątem technicznym i sportowym. Zmienione zostaną m.in. przepisy dotyczące jednostek napędowych, a wzór planowych w nich zmian został wydany na początku bieżącego roku. Przez opóźnienie w opublikowaniu zestawu nowych przepisów wiele osób uważa, że F1 powinna odłożyć w czasie wprowadzenie nowych zasad dotyczących silników.

Prezydent FIA Jean Todt podkreślił, że F1 jest bardzo blisko sfinalizowania konkretnych przepisów na sezon 2021, lecz szef Toro Rosso Franz Tost uważa, że czas ucieka dla zespołów i producentów, przez co może być go za mało, by odpowiednio przygotować się na nowe przepisy.

FIA i FOM muszę znaleźć rozwiązanie sprawy sezonu 2021, ponieważ czas ucieka, przez co każdy zespół będzie miał mało czasu, by odpowiednio przygotować się na zmiany. Na ten moment nie mamy informacji o dokładnej regulacji odnośnie podwozia i jednostki napędowej’ - powiedział podczas weekendu na Suzuce Franz Tost.

Ostatnim czasem Ross Brown ujawnił, że F1 planuje od sezonu 2019 wprowadzić pierwszy etap cięcia kosztów w Formule 1. Kolejne etapy cięcia kosztów będą natomiast wprowadzane z każdym kolejnym sezonem. Działanie to ma pozwolić wyrównać rywalizację między zespołami.

Formuła 1 jest rozrywką, na tą chwilę dzięki dwóm kierowcom, mówię tu o Hamiltonie i Vettelu, dzięki nim ta rozrywka stoi na wysokim poziomie. Na ten moment w stawce mamy trzy zespoły, które się liczą w walce o zwycięstwa, reszta stawki jest daleko w tyle. Oznacza to, że FIA I FOM muszą wymyślić takie regulacje od strony sportowej i technicznej, które pozwolą na równą walkę w Formule 1.

Ograniczenie kosztów w Formule 1, to pomysł, który można, a nawet powinno się wprowadzić w życie, dzięki czemu do walki o mistrzostwo przyłączyłoby się kilku innych kierowców - dodał Franz Tost.

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner, podkreślił, że jeśli chcemy wprowadzać nowe regulacje, najpierw musimy usprawnić obecne przepisy.

Formuła 1 musi dawać dla fanów na całym świecie dobre widowisko, a żeby dawać dobre widowisko, kierowcy muszą dawać fantastyczne widowisko na torze, czego aktualnie brakuje na torach F1.

Bardzo mocno liczymy na Rossa Browna i jego doświadczenie, w połączeniu z zespołem FIA powinni wymyślić taki zbiór nowych przepisów zarówno technicznych, jak i sportowych, które dostarczą wielu emocji podczas rywalizacji na torze - powiedział Szef zespołu Red Bull Christian Horner.

Włodarze F1 chcą zredukować jak najbardziej się da przepaść między topową trójką oraz resztą stawki i zapewnić wszystkim rywalizującym ekipom uczciwą szansę na wygrywanie wyścigów.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone