Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren F1 Team

Formuła 1 w 2021 roku bez Fernando Alonso

Lider zespołu McLaren przyznał, że nie będzie częścią stawki królowej sportów motorowych w sezonie 2021.

Hiszpański kierowca zapytany przez RaceFans o plany wprowadzenia 18–calowych kół w roku 2021 odpowiedział: To nie jest wielka rzecz. Nie będzie mnie tutaj w 2021 roku, więc nie obchodzi mnie to.

Liberty Media planuje również zmniejszyć szerokość przednich kół oraz wprowadzić zakaz używania koców grzewczych do opon.

Nie sądzę, aby to coś zmieniło. W wielu seriach nie używa się koców grzewczych do opon, więc niezależnie od producenta, zespoły będą po prostu na nim polegać.

Felgi, które testowaliśmy kilka lat temu nie były skomplikowane, ponieważ zespoły łatwo się do nich przystosowały.

Kierowca z Oviedo sygnalizuje, że zmiana przepisów dotyczących ilości opon dostępnych w treningu jest priorytetem. Alonso uważa, że zespoły powinny mieć dodatkowe zestawy mieszanek w każdym treningu.

W ostatniej sesji treningowej w Niemczech garstka kierowców wyjechała na tor, przez silne opady deszczu.

Dla mnie to jest najważniejsze w tej chwili. Powinniśmy znaleźć rozwiązanie problemu, ponieważ podobna sytuacja wydarzyła się we Francji oraz w Niemczech.

W trzecim treningu padał deszcz, a na trybunach nie ma 50 000 osób, ponieważ nie widzą akcji. Nie mamy dodatkowego zestawu opon. Staramy się oszczędzać opony już w treningu, ponieważ używamy ich w kwalifikacjach oraz wyścigu. Trybuny są pełne, a miliony fanów ogląda nas w telewizji, gdy my nie wyjeżdżamy na tor. Musimy naprawić te rzeczy w przyszłych przepisach - wyjaśnił Alonso.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone